Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego pomaga

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce za pośrednictwem Diakonii Diecezji Cieszyńskiej przekazała do parafii diecezji wsparcie dladzieci i młodzieży w postaci 65 tabletów wykorzystywanych do uczestniczenia w nauczaniu zdalnym o łącznej wartości blisko 40 tysięcy złotych, umożliwiających również dostęp do internetu mobilnego. Inną z diakonijnych akcji jest również inicjatywa „Maseczka dla każdego”.

Pomoc na rzecz osób potrzebujących dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa to nie tylko zakup 65 tabletów z dostępem do Internetu mobilnego, o łącznej wartości blisko 40 tysięcy złotych. Dzięki działaniom proboszczy parafii wraz z radami parafialnymi oraz gronem wolontariuszy, pomoc w postaci najpotrzebniejszych zakupów trafia do  osób starszych i samotnych.  - Jedną z diakonijnych akcji jest również inicjatywa „Maseczka dla każdego”. Zbiórkę koordynują parafia w Cieszynie dla powiatu cieszyńskiego (na rzecz Szpitala Śląskiego w Cieszynie) oraz parafia w Starym Bielsku dla powiatu bielskiego (na rzecz Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, Bielskiego Centrum Onkologii i innych). Na dzień 8 kwietnia zebrano już 15 tysięcy złotych. Z tej kwoty zostaną zakupione maseczki oraz sprzęt pielęgnacyjny dla służby zdrowia i innych potrzebujących osób. Pierwsza partia sprzętu medycznego już została przekazana szpitalom. Co warte podkreślenia, sprzęt medyczny do szpitali został zakupiony w lokalnych firmach, co umożliwia wsparcie lokalnych przedsiębiorców i zachowanie miejsc pracy na terenie powiatów cieszyńskiego i bielskiego. Zachęcamy do wpłat na konto bankowe parafii w Cieszynie: 18 8113 0007 2001 0074 4353 0014 (Bank Spółdzielczy w Cieszynie) z dopiskiem „Maseczki”. Koszt 1 maseczki wielokrotnego użycia to ok. 4 zł. – informuje ox.pl,  ks. Marek Londzin, dyrektor diakonii cieszyńskiej

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-16 08:58:46
farorz: Nie pożądałem srebra ani złota, ani szaty niczyjej. Sami wiecie, że te ręce zarabiały na potrzeby moje i moich towarzyszy. We wszystkim pokazałem wam, że tak pracując trzeba wspierać słabych i pamiętać o słowach Pana Jezusa, który powiedział: "Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu".
2020-04-16 09:00:36
farorz: Doprowadźcie teraz to dzieło do końca, aby czynne podzielenie się tym, co macie, potwierdzało waszą chętną gotowość. A gotowość uznaje się nie według tego, czego się nie ma, lecz według tego, co się ma. Nie o to bowiem idzie, żeby innym sprawiać ulgę, a sobie utrapienie, lecz żeby była równość. Teraz więc niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom, aby ich bogactwo było wam pomocą w waszych niedostatkach i aby nastała równość według tego, co jest napisane: Nie miał za wiele ten, kto miał dużo. Nie miał za mało ten, kto miał niewiele.
2020-04-16 09:06:01
farorz: Sprawcie sobie trzosy, które nie niszczeją, skarb niewyczerpany w niebie, gdzie złodziej się nie dostaje ani mól nie niszczy. Bo gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze.
2020-04-16 11:30:07
krzysztof.nn: diakonia pomaga - polski rząd utrudnia i przy okazji zdziera z poddanych: " Róża Thun skomentowała akcję "Lot do domu". W jej ramach organizowane były rejsy czarterowe do Polski dla obywateli oraz uprawnionych do powrotu cudzoziemców, w związku z pandemią koronawirusa. - Obywatele musieli płacić sami, a przecież jest mechanizm repatriacji z funduszy unijnych. 75 proc. może być sfinansowane, a tylko 25 płaci rząd - powiedziała Thun. - Trudno wytłumaczyć, dlaczego polski rząd nie wykorzystuje tych możliwości, które daje nam wspólnota. Zastanawiam się, czy nie korzystamy, bo "nie lubimy" tej Unii, czy po prostu ci ludzie, którzy nami rządzą, są tak głęboko niekompetentni, że nawet nie wiedzą jakie są możliwości" - bez wątpienia występują obie te okoliczności, pani Różo
2020-04-16 13:53:44
tom lem: ... bez wątpienia, pani Róża do unii wstąpiła tylko po to, żeby BRAĆ ;-))) bo głupi by nie brał, jak leży.
2020-04-16 15:59:25
krzysztof.nn: ostatnia szuja pluje na tego kto mu daje - tak, to o waszej władzy i was samych
2020-04-16 17:28:19
knefel: ja-siokrzysio+500 twoich nicków przypomnieć ci jak ostatnia szuja pluła gdy był artykuł o tym że diecezja bielsko-żywiecka przekazała pieniądze na szpital? Widzisz oni przekazali pieniądze nawet na takich baranków bożych jak ty:)
2020-04-16 17:40:36
tom lem: krzysio+: podobno obiadów niema darmo, a pani Róża myśli że dostanie fraj ;-))
2020-04-16 20:08:23
jasper: A tymczasem czytamy, ze do pomocy w DPS w Bochni zglosil sie 1 slownie jeden polski ksiadz, misjonarz z Kazachstanu. Brawo dla 7 siostr, ktore pomagaja przy 83 pensjonariuszach, kiedy okazalo sie, ze prawie caly personel zostal poddany kwarantannie. Jak widac polskim ksiezom najlepiej wychodzi swiecenie jajek wielkanocnych z wozu strazackiego, czy z furmanki. To jest przeciez najwazniejsze w dobie epidemii. Tak wyglada gloszenie milosci do blizniego.
2020-04-16 20:44:16
donekT: jasper-Q, Zgłosić się do urzędu ma prawo KAŻDY... Tak nawiasem, to dziwne, iż zgodnie z twoim zwyczajem jeszcze nie napisałeś, że być może z wnioskiem na 500+:)
2020-04-16 21:39:02
krzysztof.nn: co do zasady z kneflami i podobnymi blefami nie dyskutuję, ale w ostatnim poście gostek bredzi aż oczy bolą - po pierwsze diecezja jest jednostką organizacyjną i w sposób oczywisty jako taka nie może pieniędzy przekazywać, a tekst był o księżach z tej diecezji - po drugie ani słowa na temat tej darowizny pod tym tekstem nie napisałem, i po trzecie - nie wiem czy masz pojęcie co oznacza fraza 'baranek boży' - najwyraźniej żadnego nie masz, więc koleś przestań pie^dolić, zacznij się szkolić
2020-04-16 22:19:03
politykier: 'baranek boży'?;) Gdybyś kózko nie skakała, to byś nóżki nie złamała...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: