Derby dla Vítkovic

Wtorkowe derby Moraw, pomiędzy HC Oceláři Třinec i HC Vitkovice Ridera, skończyły się zwycięstwem gości. Podopieczni Vladimíra Vůjtka jako pierwsi w tym sezonie, zdołali wywieźć trzy punkty z WERK Areny.

Po spotkaniu najwięcej mógł żałować Milan Doudera. Obrońca Stalowników zdobył wczoraj dwie bramki, ale nie przyniosło to punktów jego drużynie. Przede wszystkim jego gol na 3:2 był rzadko spotykany. Stalownicy grali w osłabienu 3 na 5, ale jemu udało się dosyć długo utrzymać przy krążku i jeszcze uderzyć, czego efektem było wyprowadzenie Třinca na prowadzenie. 

- Jeszcze nigdy nie strzeliłem dwóch bramek w jednym spotkaniu ligowym, ale takie coś uda się raz w życiu. Przy tej akcji w osłabieniu goście wyraźnie mnie zlekceważyli. Jednak szkoda, że nie zdobyliśmy choćby punktu - przyznał Doudera po meczu.

Zupełnie w innym nastroju był z pewnością Výtisk, który zdobył pierwszego gola w tym sezonie, i co ważne, dającego zwycięstwo. - Był to wielki mecz. Świetnie, kiedy wygrywa się w Trzyńcu - powiedział 36-letni hokeista, który w zeszłym sezonie zdobył trzy bramki, z czego dwie przeciwko Stalownikom.

Podopeczni Václava Varadi nie muszą długo czekać na rewanż, bo ten natrafi się już w piątek (27.10.2017). Jednak tym razem to oni wystąpią jako goście. Stalownicy po wczorajszej porażce spadli w tabeli na trzecie miejsce.

30. kolejka

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)

5' Doudera, 11' Dravecký, 21' Doudera – 4' Roman, 12' Trška, 36' Květoň, 53' Výtisk 


Andrzej Poncza

źródło: ox.pl
dodał: AP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją