Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dbajmy o nasze bezpieczeństwo

W ostatnich dniach strażnicy miejscy udzielali pomocy w usuwaniu sopli i nawisów śnieżnych w centrum miasta. Miejsca szczególnie niebezpieczne zostały objęte kontrolą a następnie zabezpieczone i wydzielone taśmą ostrzegawczą do momentu całkowitego usunięcia zagrożenia. 

Spadające z dachów sople lub ciężkie zwały śniegu mogą stanowić zagrożenie dla przechodniów i zaparkowanych samochodów. Sytuacja taka miała miejsce 7 grudnia w Cieszynie, na szczęście nikomu nic się nie stało. Z dachu budynku przy ul. Srebrnej spadł nawis śnieżny i uszkodził samochód parkujący przed budynkiem. Po interwencji strażników miejsce niebezpieczne zostało zabezpieczone i odgrodzone przez administratora budynku. Odpowiedzialny za zaistniały stan, tj. nie usunięcie nawisów śnieżnych i lodowych, został ukarany.

Niestety jeśli jest śnieg, trzeba również pamiętać o odśnieżaniu. I to nie tylko ulic i chodników, ale i dachów. Wszyscy z pewnością pamiętamy jeszcze jedną z największych tragedii do której doszło zimą 2006 roku. Zaniedbanie w odśnieżaniu hali w Katowicach doprowadziło do zarwania się dachu pod ciężarem śniegu w trakcie trwającej tam wystawy. Zginęło 65 osób, a ponad 170 zostało rannych.  

- Śnieg w dużej ilości staje się bardzo ciężki, szczególnie gdy zaczyna się rozpuszczać. Aby zapobiec tragedii musimy pamiętać o jego regularnym usuwaniu. Warto zdać sobie sprawę z tego, że jeden metr sześcienny puchu śniegowego waży do 200 kg, śniegu mokrego 700-800 kg, a lodu ok. 900 kg - mówi właściecielka jednego z prywatnych domów w Cieszynie.

Okres zimowy to moment, gdy szczególnie musimy dbać o nasze bezpieczeństwo – brak zabezpieczenia antypoślizgowego na chodnikach, ciężki śnieg na dachu mogą wyrządzić wiele złego. Jeśli administratorzy tego nie dopilnują, mogą spodziewać się mandatu lub nawet zamknięcia obiektu.  

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: