Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gwiezdne Wojny w Zebrzydowicach

Zobaczycie pokaz walki na miecze świetlne, stroje rycerskie oraz z Gwiezdnych wojen i to na „żywych” modelach. Będziecie mogli wziąć udział w turnieju łuczniczym… gdzie? już jutro, w sobotę 18 grudnia na placu zamkowym oraz w hallu zamku w Zebrzydowicach.

Już jutro kończy się wspólnie organizowana przez GOK i GBP w Zebrzydowicach wystawa "Władca Pierścieni, Gwiezdne Wojny i Japonia w literaturze, kulturze i filmie” Podsumowanie wystawy już teraz zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Akademia Fantastyki, która jest współorganizatorem imprezy, przygotowała dla wszystkich a szczególnie dla dzieci i młodzieży wiele atrakcji – będą pokazy strojów, zbroi, mieczy i katan – wszystkiego będzie można dotknąć – mówi Dariusz Bagiński z Akademii Fantastyki – chętni będą mogli postrzelać nawet z kuszy, planujemy zorganizować turniej łuczniczy a sami pokażemy także walkę na miecze. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach tańców dawnych, poznać obyczaje średniowiecznej Japonii lub stać się rycerzem Jedi. – zachęca Bagiński. To tylko niektóre z niespodzianek – będzie ich o wiele więcej – dodaje

Finał wystawy odbędzie się w sobotę o godzinie 11:00 na placu zamkowym oraz w hallu zamku w Zebrzydowicach – zapraszamy, na pewno nikt się nie będzie nudził!

Przez cały czas trwania cyklu wystaw "Władca Pierścieni, Gwiezdne Wojny i Japonia w literaturze, kulturze i filmie" trwa konkurs dla młodszych i starszych pasjonatów tego tematu. Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu dowolnego fragmentu jednego ze światów Akademii (Fantasy, Science-Fiction lub Daleki Wschód). Uczestnicy mogą do tego celu wykorzystać tekst literacki, rysunek lub fotografię. Prace konkursowe możecie przysyłać mailem na adres sekretarza Akademii (przemek@akademiafantastyki.pl) lub dostarczać do bibliotek, w których będą odbywały się wystawy (Cieszyn, Zebrzydowice).
Termin dostarczenia prac konkursowych upływa 20 maja 2011r.  a jego rozstrzygnięcie nastąpi w czerwcu. Nagrody czekają!
 

PL

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: