Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czytanie jest glamour

Już prawie 43 tysiące osób poparło facebookową akcję na rzecz popularyzacji czytelnictwa. Pokazują, że czytanie książek może być fascynującym zajęciem.

„Niedawny raport Biblioteki Narodowej wykazał, że Polacy nie czytają książek. Nie czytają ich nawet najlepiej wykształceni. Jakikolwiek kontakt z książką w ciągu minionego roku deklaruje niewiele ponad 40% procent badanych. Polacy nie czytają nawet książek kucharskich, poradników, słowników czy ebooków. Zawstydzili nas Czesi (83% czytających) i Francuzi (69%). Aż 46% badanych Polaków w ciągu ostatniego miesiąca nie przeczytało nie tylko książki, ale nawet dłuższego niż 3 strony artykułu czy opowiadania, choćby w Internecie. Dane te są zatrważające..” - czytamy w popularnym portalu społecznościowym w wydarzeniu „Cały Facebook czyta!”.

Internauci polecają książki

„Zjednoczmy się i pokażmy, że ten problem nie jest nam obojętny. Pokażmy światu, że czytamy! Wydarzenie utworzone przez miłośników czytania dla miłośników czytania. To wy nadajecie mu kształt! Może przy okazji uda nam się zachęcić innych ale nic na siłę!” - piszą organizatorzy tej akcji na rzecz czytelnictwa. W komentarzach pod tą wiadomością znajdujemy tytuły książek, które wzajemnie polecają sobie internauci. Wśród nich między innymi: „Klub Dantego” Matthewa Pearla czy „Książę mgły” Carlosa Ruiza Zafóna.

Popularni mieszkańcy regionu opowiadają o książkach

My też pokazujemy, że książki nie są nam obojętne. Popularnych mieszkańców naszego regionu prosimy o to, by polecili nam książkę. Czasem jest to książka, którą aktualnie czytają, niekiedy ta, do której lubią wracać. Rozmawialiśmy już z burmistrzem Mieczysławem Szczurkiem, dyrektorem popularnego Osucha Januszem Łukomskim-Prajznerem i Bartoszem Klimasem – barmanem z Piwnicy Stary Targ. Wkrótce kolejne polecenia. Bo my też kochamy książki.

(łg)

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: