Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cztery osoby doprowadzone do Centrum Edukacji Socjalnej

W ciągu kilku ostatnich dni Straż Miejska w Cieszynie doprowadziła cztery osoby do Centrum Edukacji Socjalnej na ul. Błogocką. Osoby te na skutek bardzo niskiej temperatury znalazły się w sytuacji zagrażającej ich życiu i zdrowiu.

W ostatnich kilku dniach, w związku z bardzo niskimi temperaturami strażnicy miejscy w Cieszynie zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne, osoby zamieszkujące samotnie, potrzebujące pomocy lub osoby, które będąc pod wpływem alkoholu znajdują się w sytuacjach mogących zagrażać ich życiu lub zdrowiu. 

Prowadzone są kontrole miejsc, gdzie najczęściej gromadzą się bezdomni. "Pod lupę" idą dworce, opuszczone budynki, skwery i inne miejsca. - Dyżurny komendy SM przyjmuje także informacje od osób zgłaszających takie przypadki, każde zgłoszenie jest skrupulatnie sprawdzane – informuje Janusz Sikora zastępca komendanta Straży Miejskiej w Cieszynie. 

Tylko w ostatnich kilku dniach strażnicy doprowadzili cztery osoby do Centrum Edukacji Socjalnej na ul. Błogocką.

-  Były to osoby trzeźwe, które na skutek bardzo niskiej temperatury znalazły się w sytuacji zagrażającej ich życiu i zdrowiu. Dwie z nich zostały znalezione w niezamieszkałych, nieogrzewanych pomieszczeniach, w innym przypadku był to tzw. dziki lokator, który próbował przenocować w piwnicy jednego z budynków. Osoba ta sama zgłosiła się do strażników prosząc o pomoc -  dodaje zastępca komendanta SM - Kiedy strażnicy prowadzą akcję informacyjną, wśród bezdomnych jeszcze przed nadejściem mrozów to zazwyczaj takie osoby trudno przekonać do zmiany w swoim życiu. Kiedy temperatura spada do -15 stopni nikt z nich nie ma już oporów na ciepły nocleg. Często jednak zdarza się tak, że są to wizyty na jedną noc... – powód – w ośrodku nie można pić alkoholu, ani znajdować się pod jego wpływem. W przeszłości bywało i tak, że osoba taka opuszczała ośrodek, a następnego dnia strażnicy znajdowali ją w innym miejscu, mocno wyziębioną, potrzebującą  pomocy medycznej...

W ostatnich dniach nie brakowało także tych, którzy pod wpływem alkoholu leżeli w miejscach publicznych, albo znajdowali się w sytuacji zagrażającej ich życiu i zdrowiu. Osoby takie doprowadzono do miejsca zamieszkania lub do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym. 

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że działania kontrolne mogą być niewystarczające, dlatego liczymy na pomoc. Zgłoszeń o osobach,  które mogą potrzebować pomocy w tym trudnym okresie  można dokonywać na bezpłatny numer telefonu 986 – apeluje J. Sikora. 

 
 
BsK
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: