Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czekają na oficjalne stanowisko MON-u

Wraca temat Wojsk Obrony Terytorialnej w Cieszynie. Jak podkreśla Starosta Janusz Król ostateczne decyzje w tej sprawie, jeszcze nie zostały podjęte. Starostwo ciągle czeka na decyzję MON-u.

W zeszłym roku głośno było w związku z utworzeniem Wojsk Obrony Terytorialnej m.in. w Cieszynie. Temat ucichł po zmianach w ministerstwie. Pojawiły się nawet sygnały, że WOT-u w Cieszynie jednak nie będzie. Jak się okazuje ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. Starostwo ciągle czeka na oficjalne stanowisko Ministerstwa Obrony Narodowej. Podtrzymujemy swoją gotowość i chęć do przekazania budynków na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej – podkreśla Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król.

Chodzi o budynki przy ulicy Wojska Polskiego 5 w Cieszynie. Obecnie funkcjonuje tam ARP Games. Nie wykonujemy nerwowych ruchów i nie podejmujemy decyzji. Czekamy na moment, kiedy już będziemy wiedzieć co dalej. Jeżeli WOT zawita do Cieszyna to wtedy będziemy szukać nowej siedziby dla ARP Games – zaznaczył Król.

Starosto nie ukrywa, że chciałoby znać konkretną decyzję. Skoro taki pomysł pojawił się w tym Zarządzie, to chcielibyśmy podjąć w tym składzie decyzje i nie zostawiać sprawy otwartej – przyznał Król.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-07-02 09:39:44
bronek91: Na tygrysy mamy visy a na rakiety mamy kastety... Gratulacje dla Pana Starosty i wszystkich PO-PiSowych gabinetów....
2018-07-02 15:59:46
krzysztof.mm: "Nie wykonujemy nerwowych ruchów" - dobra taktyka - dowódca Wojskowego Obciachu Tysiąclecia na Podkarpaciu taki ruch wykonał, z nerwów pomylił Błaszczyka z Macierewiczem i tego ostatniego gamonia zaprosił na przysięgę - no i proszę, już tam nie dowodzi ... cieszyńskim pisiorom na dodatek radziłbym wygumkować z kronik miasta i powiatu wszystkie fotki jakie sobie robili z Antkiem Zamachowcem i pozbyć się z towarzystwa kaprala Wyciora, za nim też się ciągnie antkowy smród
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: