Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ćwiczenia pododdziałów zwartych Policji

Na terenie hali widowiskowo-sportowej pod Dębowcem ponad 100 policjantów, wchodzących w skład V Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska-Białej, Cieszyna i Żywca, uczestniczyło w ćwiczeniach.

Mundurowi, pod czujnym okiem dowódcy kompanii, ćwiczyli taktykę i technikę przeprowadzania interwencji w sytuacji zbiorowego zakłócenia porządku. Trwające kilka godzin szkolenie miało na celu doskonalenie umiejętności współdziałania policjantów, którzy w razie zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego interweniują w pododdziałach zwartych.

- Policjanci, wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego, ćwiczyli warianty przywracania naruszonego ładu i porządku. Tworzyli szyki zabezpieczające i wypierające, które stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych. Istotą ćwiczeń była dokładność i precyzja w działaniu. Bardzo ważne było także błyskawiczne wykonywanie poleceń, które podczas działań, w sytuacjach o podwyższonym ryzyku stanowi o skuteczności Policji. Mundurowi doskonalili tworzenie tyraliery oraz kordonów. To szyki bojowe najczęściej stosowane przez zwarte pododdziały podczas zabezpieczania imprez masowych. Policjanci ćwiczyli także elementy ratownictwa taktycznego, tzw. „czerwoną taktykę”, polegającą na ewakuacji rannego policjanta lub innej osoby z zagrożonego miejsca. W tym celu ćwiczyli prawidłowe zabezpieczenie miejsca, aby umożliwić akcję ratownikom medycznym oraz bezpieczne przetransportowanie rannego i medyków. W czasie ćwiczeń wykorzystano broń gładkolufową – opisuje Oficer Prasowy KMP w Bielsku-Białej, podinspektor Elwira Jurasz

(red.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-17 21:13:21
bronek91: Wszystko fajne, piekne, porządna musztra, tylko jako odpowiedź wobec nowoczesnych sposobów walki w warunkach miejskich to już trochę przestarzałe. Prawdziwy opór społeczny już nie odbywa się w warunkach np. demonstracji…. Jak to bywa, jenerały zawsze ćwiczą wojo na realia pola walki poprzedniej wojny.
2018-10-17 21:50:24
krzysztof.mm: ZOMO się tak nie reklamowało, po co następcom ten rozgłos?
2018-10-17 22:10:58
bronek91: krzysztof.mm: żebyś wiedział, iż ten totalno-"opozycyjny" pseudo-demokratryczny grajdołek w przypadku jak zamarzy się mu łamać przepisy powszechnie obowiązującego prawa pod rzekomym pretekstem obrony konstytucji, przez takich oto Panów i Panie działających w świetle obowiązujących przepisów i stosując się do zasad poszanowania godności ludzkiej, zostanie w oparciu i na podstawie przepisów prawa przywrócony do obiektywnie postrzeganego porządku.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: