Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Coś ciekawego dla dzieci na Dzień Dziecka

W Poniedziałek (01.06.) obchodzimy święto Wszystkich naszych pociech – zarówno najmniejszych jak i tych już dorosłych – Międzynarodowy Dzień Dziecka, który ma na celu propagowanie idei braterstwa i zrozumienia pomiędzy dziećmi całego świata oraz promowanie działań na rzecz ich pomyślnego rozwoju. Dlatego dzisiaj polecamy tylko książki skierowane dla tej grupy czytelników.

Na początek książka Macieja Orłosia „Tajemnicze przygody Meli”.  Pięcioletnia Mela jest szczęśliwym dzieckiem- ma nie tylko troskliwych rodziców, ale i wspaniałego dziadka. Dziadka, który nie tylko opowiada małej wnuczce różne ciekawe historie, lecz potrafi sprawić, że bajki stają się rzeczywistością. Za sprawą ofiarowanego przez niego cudownego bursztynka, dziewczynka przenosi się w świat marzeń, gdzie można spotkać krasnoludka a wróżka wyczaruje najlepsze na świecie lody…

Druga na naszej liście propozycji jest „Ciocia Jadzia” autorstwa Elizy Piotrowskiej.  Ciocia Jadzia to ciocia, o jakiej marzy każde dziecko, a przynajmniej niezależne i zadziorne dziewczynki, którym ciągle ktoś dorosły mówi, co mają robić. Ciocia Jadzia też jest dorosła, ale nie rozkazuje dzieciom, za to świetnie je rozumie i zawsze potrafi znaleźć radę. Tomik składa się z dziesięciu dowcipnie napisanych opowiadań zilustrowanych przez autorkę.  Książka przeznaczona jest dla starszych przedszkolaków (5+), ale czytający ją dziecku dorosły też nie będzie się nudzić.

 Astrid Lindgren to autorka, której większości najmłodszych czytelników oraz rodzicom nie trzeba przedstawiać. Każda Jej książka to sukces. My proponujemy „Dzieci z ulicy Awanturników”.
Książka ta to druga część przygód Lotty i jej rodzeństwa. Kapryśna, uparta i pełna fantazji dziewczynka przeżywa wiele smutków i radości związanych z Niśkiem - ukochaną zabawką. Próbuje też decydować sama o sobie i wymóc na otoczeniu spełnienie swych życzeń.

Czwarty tytuł to książka Sari Peltoniemi „Koci taksówkarz”.  "Koci taksówkarz" to ciepła i mądra opowieść, która wnosi odrobinę magii w codzienność i wprawia czytelnika w dobry nastrój. Chłopiec o imieniu Juho zaprzyjaźnia się z pewną starszą panią i jej siedmioma kotami. Wkrótce otrzymuje od nich tajne zadanie. By misja zakończyła się sukcesem, Juho musi poznać koci język i zostać... kocim taksówkarzem. W wykonaniu zadania pomaga mu Miarka, mała miłośniczka zwierząt, zupy grochowej i japońskich anime.

Na koniec proponujemy trochę uśmiechu na twarzy wszystkich, którzy będą czytali „Chichotnik, czyli księga śmiechu i uśmiechu”, której autorami są Wanda Chotomska, Danuta Wawiłow i inni.  Najpiękniejsze polskie wiersze, które działają jak łaskotki Chichotnik to cudowna, kolorowa podróż z najlepszymi polskimi poetami do krainy śmiechu, śmieszku, rechotu, wygłupów, radości i żartu! Poznajcie przemąrzałego Stefka Burczymuchę, Grzesia Kłamczuszka i jego ciocię, jeże, które chciały się ostrzyc na… jeża, i wielu innych zwariowanych bohaterów w pozytywnie zakręconej, kolorowej oprawie. Barbara Gawryluk zebrała najlepsze, ponadczasowe klasyczne wiersze dla dzieci (Konopnickiej, Fredry), dodała świetne utwory współczesne (Agnieszki Frączek, Marcina Przewoźniaka), nie zapomniała o perełkach Brzechwy czy Chotomskiej.

Zapraszamy wszystkich młodych czytelników do odwiedzania naszych bibliotek, a z okazji Waszego święta życzymy zawsze uśmiechu na twarzy, dobrej zabawy, ciekawych książek oraz aby Wasze dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

18
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-30 11:05:08
pogromca ciemnoty: Na początek warto sięgnąć po to: https://wydawnictwowam.pl/sites/default/files/styles/full_size/public/82455.jpg?itok=jsFHAO1_
2020-05-30 11:06:54
pogromca ciemnoty: A następnie: https://ecsmedia.pl/c/lekajcie-sie-ofiary-pedofili-w-polskim-kosciele-mowia-w-iext41761048.jpg
2020-05-30 11:07:51
pogromca ciemnoty: https://xiegarnia.pl/wp-content/uploads/2018/09/seksualne.jpg
2020-05-30 11:10:05
pogromca ciemnoty: https://i.wpimg.pl/797x1171/d.wpimg.pl/812792820--1920261030/kosciol-katolicki.jpg
2020-05-30 11:11:44
pogromca ciemnoty: https://www.granice.pl/sys6/pliki/okladka_k/b514396569c53130cb462c1d5ff4ca27.jpeg
2020-05-30 11:13:21
pogromca ciemnoty: Naprawdę dzieci mają co czytać. A tu coś na rozluźnienie: https://www.religijna.pl/content/images/thumbs/0007993_kosciol-na-celowniku.jpeg
2020-05-30 12:53:07
romuald.saletra: A tymczasem, jak informują „FiM”: Kolejne zarzuty wiszą nad głową byłego prezesa Fundacji „Nie lękajcie się”. Marek L., były prezes fundacji „ Nie lękajcie się”, usłyszał już oskarżenie o oszustwo. Prokuratura Rejonowa Szczecin- Zachód skierowała właśnie do Sądu Rejonowego Szczecin- Prawobrzeże i Zachód akt oskarżenia przeciwko Markowi L. W sprawie o wyłudzenie kwoty 30. tys. zł od podopiecznej kierowanej przez niego fundacji na leczenie rzekomego nowotworu. Za ten czyn Markowi L. Grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. To niejedyne ciemne chmury, jakie zebrały się nad byłym prezesem fundacji, walczącej o prawa ofiar kościelnej pedofilii. Na początku marca br. do Prokuratury Rejonowej Warszawa- Śródmieście wpłynęło zawiadomienie Fundacji „Nie lękajcie się”, dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przywłaszczenia mienia oraz niesporządzenia sprawozdań finansowych z działalności. - Marek nie dawał sobie pomóc w prowadzeniu Fundacji i bardzo zaborczo piastował swoje stanowisko – twierdzi w rozmowie z „FiM” jeden z byłych podopiecznych „Nie lękajcie się”.- On sam był ofiarą przemocy seksualnej ze strony księdza i też wymagał pomocy. To nie był dobry pomysł, aby taka osoba kierowała tą instytucją- dodaje nasz rozmówca. Warszawska prokuratura poinformowała, że postępowanie jest na początkowym etapie.
2020-05-30 12:54:44
romuald.saletra: Andrzej Nowicki, książka pt. „Filozofia Masonerii”, ukazała się w roku 5997 wg kalendarza masonerii. Zaletę tego kalendarza ma stanowić fakt, iż znaczni twórcy kultury są ujęcie w obrębie jednej ery, bez konieczności liczenia lat, ich dodawania lub odejmowania. Kalendarz masoński nie rozpoczyna data stworzenia świata, ale pojawienia się prawdziwego światła. Tym światłem, które oświetla cały zamieszkały przez ludzi świat, są cudowne dzieła ludzkiego rozumu i pracy twórczej, dzieła uczonych i artystów. Zwróćmy uwagę na to, iż najważniejszymi symbolami masońskimi są narzędzia pracy. Sama książka przedstawia poglądy poszczególnych filozofów, którzy wnieśli, wg Nowickiego swój wkład w rozwój filozofii masońskiej. Mamy tam Locka, Goethego, Woltera, Lipskiego i innych. Sam autor nie przedstawia żadnego spójnego syntetycznego wykładu, na końcu autor stwierdza, iż filozofii masonerii jako takiej nie ma i masoneria jest skoncentrowana na realizowaniu celów praktycznych. Prawdziwa filozofia masonerii jest ukryta w sztuce życia i polega na tym, aby wszędzie pozostawić dobroczynne skutki własnej działalności, aby w świecie było coraz więcej dobroci, wolności, zgodnego braterskiego współdziałania i coraz więcej rzeczy pięknych trwałych i użytecznych.
2020-05-30 12:55:13
romuald.saletra: Wynika z tego, iż masoneria posiada własną ideologię, którą jest idea ulepszania ludzkości, prowadzenia jej do światła, życia bardziej zgodnego i lepszego. Ideę tę najczęściej nazywa się humanizmem, sami masoni przedstawiają się jako humaniści. Filozofia masońska, w powszechnym wyobrażeniu, faktycznie jest antyhumanistyczna, jest humanitarna. Masoneria twierdzi, iż stoi po stronie antyku, renesansu, racjonalizmu. Okazuje się, zdaniem ogółu, że jest zupełnie czymś innym. Należy przestać krytykować masonerię z pozycji fideistycznej, obrony czystej wiary, która nie ma nic wspólnego z rozumem, klasycyzmem, humanizmem, i ma stanowić wszystkiego tego zaprzeczenie. Z tradycji klasycyzmu wyrasta cywilizacja europejska, a także filozofia i teologia Kościoła Katolickiego, zwłaszcza ta rozwijana do II Soboru Watykańskiego. Po soborze ulega to pewnemu załamaniu. Humanizm jest esencją kultury łacińskiej i polskiej.
2020-05-30 12:55:45
romuald.saletra: W powszechnym wyobrażeniu ideologia dołów masońskich, tego wszystkiego, co masoni o sobie mówią, stanowi budowa „Świątyni”, piramidy społecznej, co ma być realizowane, począwszy od ideologii (formy), która wyznacza cel i kierunku przeobrażeń istniejącego, zastanego społeczeństwa. Niektórzy masoni twierdzą, iż nie ma żadnej ideologii lub filozofii masońskiej, tak twierdzi Andrzej Nowicki. Jego zdaniem masoneria nie posiada żadnej filozofii, respektuje zasadę absolutnej wolności sumienia, nikomu nie narzuca żadnych dogmatów. Daleka jest od jakiejkolwiek, a tym bardziej totalitarnej tendencji ujednolicania ludzkości, wolna jest od przekształcania świata w jedną owczarnię, w której wszyscy myślą w ten sam sposób i tak samo, że słuchają ślepo jednego nieomylnego pasterza, guru. Masoneria jest stowarzyszeniem filozoficznym w tym sensie, iż każdego zachęca do samodzielnego myślenia i budowania swojej własnej filozofii. Ideałem masonerii jest społeczeństwo ludzi kulturalnych, samodzielnie myślących, wśród których każdy ma swoją własną filozofię, do której doszedł własnym wysiłkiem myślowym. Dlatego warto zapoznać się z treścią prezentowanej pozycji.
2020-05-30 17:18:59
utopiec: Rzeczywiście. Komentarze odpowiednie na Dzień Dziecka. Co za tępota.
2020-05-30 17:23:09
utopiec: pogromca ciemnoty; Nie sądziłem że tak cie kręcą te książki że polecasz je nawet dzieciom. Może należałoby bardziej ci się przyjrzeć?
2020-05-30 19:12:05
pogromca ciemnoty: Mnie nie kręcą, ale bohaterów tych książek kręcą niewinne, nieświadome niczego dzieci. Więc najwyższa już pora zacząć uświadamiać ich jakim kurestwem jest KK, a nie wciskać kit o Jezuskach i gloryfikacjach Wojtyły.
2020-05-30 19:43:53
tommy70: Staram się by moje dzieciaki miały święto codziennie.
2020-05-30 20:24:52
romuald.saletra: KRZY-SIO+pogromca ciemnoty, Już dawno zostałeś rozpracowany, doskonale wiemy, jaka fałszywa ideologia leży u podstaw twoich intencji... Pod ateizm, Ty krzysio+ się tylko podszywasz, podobnie jak pod członka pewnej wspólnoty wyznaniowej, ale pod innym nickiem, aby próbować szczuć na siebie poszczególne wyznania. Lepiej zacznij uświadamiać dzieci, czym jest TOTALITARYZM, zwłaszcza o charakterze skrajnie lewicowym, lewackim, który Ty krzysio+ promujesz i co leży u jego podstaw... FAŁSZYWA ANTROPOLOGIA!
2020-05-30 20:26:48
romuald.saletra: A dzieciom, to krzy-sio+pogromca ciemnoty, to możesz polecić "Króla Maciusia Pierwszego" Janusza Korczaka, książka idealna pod kształtowanie DYSTANSU IDEOLOGICZNEGO i to już od najmłodszych lat!
2020-05-30 21:34:01
Pogromca pogromców i cwaniaczków: O patrzcie jak krzysio+pogromca ciemnoty obrzuca kolejny raz błotem KK. A sam wciska innym kity że atakowana jest niby cała społeczność LGBT.
2020-06-06 20:18:25
Jarek.K: Heloł
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: