Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (97)

Każdy z nas kiedyś kształcił się najpierw w szkole podstawowej, potem zawodowej czy średniej, część osób kończyła również studia. Bez względu na rodzaj szkoły trzeba było wziąć do ręki lekturę, podręcznik i po prostu przeczytać zawarte w niej wiadomości. Nie ukrywam, że książka nie była moim przyjacielem. Brak wzroku uświadomił mi, że te zadrukowane kartki mogą uczynić mi wiele radości. Sporo tytułów dostępnych jest na audiobookach i dlatego mogę zaproponować kilka ciekawych pozycji.

 Osoby śledzące programy telewizyjne wiedzą, że Marzena Rogalska po 12 latach odeszła z TVP. Ale oprócz dziennikarstwa, aktorstwa jest również pisarką. Zapoznałem się z Jej jedną książką i ją polecam. Marzena Rogalska „Wyprzedaż snów”. Odejść jest trudno, ale jeszcze trudniej wrócić. Jak długo można uciekać przed samym sobą, ile razy układać sobie na nowo życie? Agata po ośmiu latach powraca do Krakowa, w którym spędziła najlepsze chwile swojej młodości. Nie wie, co pozostało z jej dawnych wspomnień, jak bardzo zmienił się świat i życie ludzi, którzy ją kochali, a których porzuciła. Czy czas może zniszczyć prawdziwą przyjaźń? Czy Agata, która nie ma nic i sama potrzebuje pomocy, może pomóc innym? Tak, jeśli magia spełniających się snów zadziała.

Joanna Szarańska jest autorką romansu obyczajowego „Cztery płatki śniegu”. Gwiazdka za pasem, w powietrzu pachnie makowcem, goździkami i zieloną choinką. Mieszkańcy małego miasteczka myślą już o przygotowaniach świątecznych, ale na drodze lepienia uszek i łańcuchów choinkowych staną im rodzinne perypetie. Zabiegani zapomną, co naprawdę liczy się w świętach. Na szczęście ktoś im o tym przypomni... Ten wyjątkowy czas skrzyżuje ze sobą drogi małżeństwa posądzającego się wzajemnie o zdrady, młodej mamy zmęczonej dobrymi radami teściowej, sknery, którego żona marzy o dziecku, kobiety samotnie wychowującej córeczkę i pewnego przystojnego mężczyzny. Wśród codziennych problemów trudno się zatrzymać i po prostu cieszyć wspólnymi chwilami, ale w miasteczku mieszka ktoś, kto pomoże im na nowo odkryć magię świąt.

Trzecia książka to mój ulubiony gatunek czyli kryminał sensacyjny Alistaira MacLeana „Wyspa Niedźwiedzia”. Statkiem "Poranna Róża" udaje się na arktyczną Wyspę Niedźwiedzią ekipa wytwórni filmowej Olympus Productions. W czasie rejsu, w podejrzanych okolicznościach, zaczynają umierać ludzie. Tajemniczy morderca snuje swe pasmo zbrodni także na Wyspie Niedźwiedziej, w obozie, gdzie przebywa, z dala od cywilizowanego świata, ekipa filmowa. Śmierć czai się wszędzie... Kto będzie jej następną ofiarą?... Wśród członków ekipy filmowców znajduje się agent, który potrafi wyśledzić zbrodnicze ręce, oplatające paraliżującą siecią strachu swe kolejne ofiary. On sam w każdej chwili może zginąć. Pomoc przychodzi z zewnątrz w ostatniej chwili...

Dla młodszej części czytelników tym razem znalazłem książkę Davida Walliamsa „Potwór z Arktyki”. Dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć, o co chodzi w książce piszemy, że jest Elcia, sierota, która zwiała z sierocińca. Dobrze, że zwiała, bo było tam nieciekawie. Jest mamut odnaleziony w bryle lodowej i powinien być całkowicie, absolutnie, niezaprzeczalnie martwy, bo przecież mamuty wyginęły. Jednak to jest książka autora, dla którego granice rozciągają się w wielu kwestiach: absurd, poczucie humoru, dobre maniery, śmiałe zamiary. Jasne, że nie wszystko pójdzie po myśli strażników, dyrekcji muzeum, do którego mamuta przywieziono oraz jej królewskiej mości.

Na kolejny tydzień zostały przedłużone obostrzenia związane z pandemią koronawirusa więc może dacie się Państwo namówić na jakąś ciekawą książkę.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-10 08:42:16
☞☞☞: Rocznica katastrofy smoleńskiej i narodowa blokada schodów Jarosława. Paweł Tanajno zatrzymany.
2021-04-10 08:42:59
☞☞☞: Manifestacja przedsiębiorców w Parku Saskim szczelnie otaczana przez policję - @RadioZET_NEWS.
2021-04-10 08:44:24
☞☞☞: PiS zdecydowało się wyciszyć Smoleńsk. Przed wyborami w 2019 i 2020 r. czołowi politycy obozu władzy nie sugerowali już zamachu, nie mówili o wybuchach na pokładzie i knowaniach Tuska z Putinem. Po prostu zachowywali się, jakby zapomnieli o Smoleńsku —wykreślili go nawet z programu PiS. Taka jest właśnie nowa linia polityczna PiS: wygaszanie Smoleńska.
2021-04-10 08:45:51
☞☞☞: Antoniego Macierewicza trudniej wyciszyć bo nie ma nic mądrego do powiedzenia.
2021-04-10 08:46:17
☞☞☞: Tajemnice Lasów Państwowych. Miał powstać kościół, jest pomnik Jana Szyszki. W tle setki tysięcy złotych i tajemnicza fundacja Już 720 tys. zł z Lasów Państwowych trafiło do fundacji "Dla Niepodległej" - wynika z informacji Onetu. Nie wiadomo, na co fundacja wydaje pieniądze, ponieważ zarządzający nią leśnicy nie chcą ujawnić sprawozdania finansowego. Na razie zapłaciła za zalegający w magazynie pomnik Jana Szyszki, byłego ministra środowiska.
2021-04-10 08:48:12
☞☞☞: Polska niekwestionowanym światowym liderem w liczbie zgonów z powodu SARS-covid19
2021-04-10 08:50:15
☞☞☞: Nie tylko pl. Piłsudskiego został szczelnie otoczony przez policję. Zablokowane jest też Krakowskie Przedmieście przy Królewskiej, dostęp do kościoła seminaryjnego przy Krakowskim Przedmieściu, policja jest na pl. Małachowskiego, funkcjonariusze na koniach patrolują Ogród Saski. W Warszawie stan wojenny w stanie epidemii.
2021-04-10 08:53:09
☞☞☞: Policja nie chce przepuścić manifestujących przedsiębiorców na plac Piłsudskiego. Pokazują, że mają zgodę na zgromadzenie. Funkcjonariusze nie reagują. Trwają przepychanki. W miejscowości Piątek zatrzymanych dwóch policjantów, wcześniej oni zatrzymali 30-letniego mężczyznę, którego pobitego na śmierć znaleziono niedługo potem w lesie. Polska bezpieczna jak nigdy dotąd.
2021-04-10 08:55:40
jasper: Z netu, podpisuje sie pod tym opisem - „ PiS z premedytacją atakuje słabszych, a nie silniejszych, ofiary, a nie sprawców - bo tak jest łatwiej i to bardziej się opłaca. Spójrzcie na listę wrogów PiS: są nimi kobiety, ofiary przemocy, a nie mężczyźni, jej sprawcy, dzieci, ofiary księży pedofilów, a nie pedofile w sutannach. Nastolatki krytykujące Dudę, a nie mający powiązania z półświatkiem Marian Banaś, czy działający gangsterskimi metodami Obajtek. Lesbijki i geje, osoby transpłciowe, uboga i ledwo wiążąca koniec z końcem klasa średnia, ale już nie rzesze ludzi wyłudzających zasiłki czy przepijający zapomogi, które biorą na dzieci. Tak właśnie działają tchórze, a PiS jest partią działającą tchórzliwie, zza węgła, nieuczciwie, pokrętnie, mętnie i nigdy nie wprost. Ofiary można atakować bezkarnie, nie obronią się i nie zemszczą, w przeciwieństwie do oprawcy. Są zazwyczaj mniejszością, wiec opluwanie i poniżanie ich nie odbiera zbyt wielu głosów, a jeśli nie są, jak choćby kobiety, przekonuje się je argumentami religijnymi, że ich cierpienie jest konieczne i służy wyższym celom./ natemat. PiS od 6 lat konsekwentnie wdraża program EUTANAZJA PLUS. Ale skoro 70% emerytów na nich głosuje, to chyba im spieszno do domu Pana.“
2021-04-10 09:17:56
jasper: Z dramatycznej katastrofy smolenskiej dyktator zrobil comiesieczny polityczny cyrk, groteske. W sercu Warszawy zasieki przed pomnikiem odgradzajac Polakow od wybrancow narodu. Bo bol prezesa PiS jest wiekszy od bolu pozostalych zalobnikow. Zenujace !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: