Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (60)

W ostatnich dniach Dział Zbiorów dla Niewidomych Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego, z którego korzystam i wypożyczam książki, które m.in. polecamy na naszym portalu, został rozszerzony o 53 nowości w formacie Daisy. Jest wśród nich kilka tytułów, które po opisie zapowiadają się interesująco.

 Pobrałem – wypożyczyłem trzy książki polskich autorów i książką, którą chciałbym zainteresować naszych czytelników to "Przedpiekle”. Autorką polskiego, współczesnego, politycznego kryminału sensacyjnego jest  Vera Eikon.  Kiedy w brutalny sposób zostaje zamordowana prostytutka, a zamieszani w sprawę są poseł i policjant, przed Alanem Bergiem stoi prawdopodobnie najtrudniejsza sprawa w karierze. Wplątany w sieć śmiertelnie niebezpiecznych tajemnic, bardzo szybko z łowcy stanie się ofiarą. Bo kiedy na ścieżce sprawiedliwości krzyżują się policja, polityka i mafia, trudno liczyć na szczęśliwe zakończenie. „Przedpiekle” to mocna i bezkompromisowa proza, a jej konstrukcja i labirynt możliwych rozwiązań nie pozwalają na chwile wytchnienia aż do piorunującego finiszu…

Tym, którzy potrzebują trochę relaksu polecamy współczesną powieść obyczajową Michała Szczepańskiego „Dzieci sierżanta Pieprza”. Bohaterowie książki to czwórka przyjaciół z Krakowa studiujących w latach siedemdziesiątych. Wszyscy słuchają Beatlesów, fascynują się kulturą Indii i marzą o lepszym świecie. Akcja biegnie czterema torami. Niektórzy z bohaterów emigrują, inni pozostają w kraju. To cztery skomplikowane życiorysy wplecione w polską rzeczywistość i realia ówczesnego Krakowa, a także Paryża, Londynu i Nowego Yorku. Akcja powieści kończy się w 2003 roku…

Tradycyjnie na koniec coś ciekawego dla tych, którzy rozpoczęli wakacje. Dla nich dzisiaj Ewa Nowacka i jej historyczna powieść obyczajowa „Byk Apis pozdrawia kotkę Pusię”.
Ciekawość może być pierwszym krokiem do... starożytnego Egiptu. Przed Pawłem stoi szansa zwiedzenia krainy, którą zna z albumów, programów telewizyjnych i muzeum. Może miałbyś ochotę zostać jego towarzyszem w pełnej przygód wędrówce przez świat, w którym piękna biała Pusia przestaje być zwyczajną kotką?

Tak więc dzisiaj do wyboru polityka, relaks i historia dla najmłodszych. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji, może czasem z książką, a dorosłym również odpoczynku od tego wszystkiego co nas codziennie otacza.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-04 12:58:55
donekT: "Cham niezbuntowany" Rafał A. Ziemkiewicz. Zdaniem autora, w porównaniu z tradycjami krajów Europy Zachodniej, Polska nie wykazała się w zmaganiu o kolonie, jako społeczeństwo nie wzbogaciliśmy się na wyzysku ludności niewolniczej i nie posiadamy piętna, które Zachód za wszelką cenę próbuje nam narzucić. Z drugiej strony, jako kraj mamy swoje problemy, które są obce innej części Europy. Na przestrzeni wieków Polska znana była z silnej polaryzacji społecznej i z ogromnych dysproporcji w podziale dochodu narodowego. Jest to widoczne zwłaszcza w publikacjach oświeceniowych myślicieli. W konsekwencji "procesu dziejowego" polska szlachta i arystokracja została wymordowana lub zdegradowana do roli chłopów (CHAMÓW w języku dawnej szlachty). Kulturę szlachecką w konsekwencji zastąpiła "KULTURA FOLWARCZNA", gdzie kluczowa pozycja przypadła dawnym OFICJALISTOM, EKONOMOM, FORNALOM, często spośród CHAMÓW, którzy swych ziomków utrzymują w posłuszeństwie za pomocą KARBOWYCH, dyscyplinujących hołotę przy zastosowaniu przemocy, krzyku, bezprawia i nierównego traktowania. Tym Sposobem, to właśnie owo CHAMSTWO, zdaniem autora, stało się wyróżnikiem polskiego społeczeństwa i w naszej mentalności do dziś dominuje. Nie ukrywam, że sam w wielu kwestiach podzielam przemyślenia autora. Książka niewątpliwie warta uwagi, zwłaszcza w porównaniu z innymi pozycjami Ziemkiewicza, gdzie względem przemyśleń autora mam już innego rodzaju odczucia.
2020-07-04 17:27:09
jasper: Polecam, zwlaszcza w obecnym czasie - „Folwark zwierzecy” George Orwela. PiS zrobil z Polski folwark w iscie orwellowskim stylu, gdzie sa rowni i rowniejsi, gorszy i lepszy sort. Gdzie wieksze prawa maja ci z legitymacja PiS.
2020-07-04 20:03:51
donekT: Orwela warto uzupełnić "Nowym wspaniałym światem" Aldousa Huxleya.
2020-07-05 15:15:06
jasper: Mariaz Kosciola z PiS ma sie bardzo dobrze. Drogie dzieci posluchajcie, co duchowni maja do powiedzenia na temat milosci chrzescijanskiej do blizniego i jakiego jezyka uzywaja w wyrazaniu tej „ miosci”. - [ ] "Spier*** stąd!". Ksiadz z piesciami rzucil się na kobiety, pilnujac plakatu Andrzeja Dudy "Won! Smarkule..." – krzyczal ksiadz do 30 letnich kobiet. Prywatna folwark PiS i KK - nawiazujac do lektury Orwella - „ Folwar zwierzecy” - to sie dzieje tu i teraz ! ! https://www.facebook.com/MuremZaSekielskim/videos/1006509299800958/?vh=e&d=n
2020-07-05 19:07:27
politykier: W historii III RP Kościół nigdy nie miał się lepiej niż właśnie pod rządami SLD (lewicy).
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: