Co szpeci Ustroń?

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że z każdej strony atakują nas reklamy. Bilbordy, banery, tablice świetlne, strzałki, powiewające flagi czy różne inne formy prezentowania firm, usług, produktów zalewają nasze otoczenie. Czasami wpasowane w krajobraz, w większości jednak przypadków szpecące i same w sobie będące antyreklamą.

Krzykliwe tła, niechlujne reklamy na przyczepach czy wręcz często zniszczone przez wiatr, powiewające banery. Daleko ich nie trzeba szukać. Szczególnie widoczna jest przy trasach prowadzących w górskie miejscowości. Reklama, choć konieczna, nie może stać w konflikcie z krajobrazem w miejscowościach turystycznych. Powoli ten problem zaczęły dostrzegać samorządy. Ustroń właśnie rozpoczyna cykl spotkań poświęconych estetyce przestrzeni miejskiej. Odbywać się one będą pod nazwą - "Jestem piękny i uroczy, ale mnie nie widać".

- To wstępny etap, chcemy zmierzyć się z problemem. Wprowadzenie takich zmian w przestrzeni nie jest proste. Chcemy poznać opinie mieszkańców, czy w ogóle zauważają taki problem
– mówi Katarzyna Czyż – Kaźmierczak, naczelnik wydziału promocji, kultury, sportu i turystyki UM Ustroń.

Spotkanie i kolejne akcje mają być wprowadzeniem do wprowadzenia odpowiedniej uchwały dbającej o estetykę w mieście. - Do tego to zmierza, będziemy wysłuchiwali opinii i propozycji na ten temat. Chcemy czerpać też z doświadczeń innych miast. Ale temat jest ciężki, bo przepisy prawa łatwo wprowadzić, gorzej z ich egzekwowaniem. Nie możemy też zapominać, że reklama ma przynieść dochód lokalnym przedsiębiorcom – podkreśla Kaźmierczak.

Wszystko jednak musi być wyważone, stąd pomysł na akcję reklamowa i konsultacje z mieszkańcami, jaką formę powinny mieć reklamy w miejscowości turystycznej. Spotkanie odbędzie się jutro, 24 października o godzinie 17:30 w Bibliotece Miejskiej w Ustroniu. W planach są jeszcze kolejne spotkania poświęcone temu tematowi.

Równolegle do spotkań, gmina zachęca do wypełnienia ankiety dotyczącej estetyki miasta. W tym i usytuowania reklam na jego terenie. Ankietę można pobrać on-line pod tym linkiem i wysłac ją na adres ankieta@ustron.pl
 

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-23 12:58:32
Przepierón: Tak z grupsza to :<br />Wysypisko śmieci przy ul. Krzywej 6, oraz cały teren przemysłowy wzdłuż ul. Sportowej. Tam powinna być promenada do spacerowania a nie brudne betoniary i śmieciary jeździć. Takie tereny przemysłowe powinny znajdować się po za miastem.<br />Wzdłuż rzeki Wisły powinny być porobione plaże oraz parkingi dla turystów.<br />Szpeci brak basenu kąpielowego oraz niedokończony basen przy hotelu Olympic<br />Szpecą menele ciągle siedzące na ławkach w parkach , wzdłuż głównej drogi, chleją w najlepsze a puszki po piwie wyrzucają na trawnik. <br />O drogach i chodnikach i oświetleniu to już szkoda pisać bo zadbane jest tylko Rynek i okolice w promieniu 500 metrów oraz droga prowadząca na Zawodzie.
2017-10-23 14:07:41
STEVEabc: Z gru\'p\'sza się z tobą zgadzam.
2017-10-23 14:33:35
bronek91: Na samych spotkaniach to wiela nie osiągnięcie, po piyrsze, nie każdy mo czas, zatem nawet jakby chcioł to nie przyjdzie. Ankiety, ok, ale ile ludzi to potraktuje w ten sposób- \&quot;jutro\&quot; wyśle, przy czym to \&quot;jutro\&quot; to jest w każdy dzień. No chyba, że te spotkania potraktuje się jako konsultacje społeczne pod projekt np. stworzenia parku kulturowego. Nie wiem, nie znam się, ale myślę, że nad tym rozwiązaniem trzeba pomyśleć albo przynajmniej się pochylić. Jak się nie da, to trudno... <br /><br />https://pl.wikipedia.org/wiki/Park_kulturowy<br /><br />Co to treści komentarza Przepieróna, święto prowda. Jak tu zaglądnie jaki pracownik z UM z Ustronia, weźcie, zmieńcie w tym terenie plan zagospodarowania przestrzennego, albo ukryjcie jako te niedoskonałości. To gańba mieć taki potencjał i nie korzystać z niego. To marnotrawstwo!
2017-10-23 19:32:56
Przepierón: Ze swej strony chciałbym jeszcze dodać, że rzeka Wisła zarasta. Nie słuchajcie pier-dol-niętych pierdologów bo poziom dna Wisły się podnosi i nic tylko czekać kiedy rzeka wyleje, szkoda, że nie może zalać tylko tych ebniętych pierdologów. Kiedyś pomiędzy tamami były plosa, można było popływać, teraz są wyspy pokryte haszczami. Rozumiem że pierdologów z eco to podnieca, ale z naturą i turystyką nie ma to nic wspólnego. Stańcie sobie w Ustroniu, obojętnie na którym moście i zobaczcie sobie zarośniętą Wisłe, takiego syfu to nie było nawet za czasów komuny.<br />PS<br />W rejonie wiaduktu na Skalice z wiosny widziałem w rzece koparke, ale wiele nie zdziałała, podobno pierdolodzy protestowali bo cenne zabytki kultury zarośniętej Wisły zdemolowali. <br />Gdzie byli eco-pierdolodzy jak ustrońską młynówke w centrum miasta, w której rybki pływały zamieniono w beton i płynie sobie koło rynku taki ojscany ściek.<br />Jo wierzóncy ni ma, ale jeżech gotowy zónś do kościoła i popytać ponbócka co by tym eco-pierdologóm doł kapke rozumu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją