Strumień: Mali studenci rozpoczęli naukę

Mali studenci z Dziecięcej Akademii Naukowej w Strumieniu 14 października br. rozpoczęli nowy rok akademicki. Uroczystość odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Również gmina Strumień ma swoją uczelnię, która po raz kolejny rozpoczęła nowy rok akademicki. - Dziecięca Akademia Naukowa działająca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej powstała z potrzeby wypełniania misji otwarcia się na najmłodszych użytkowników. Myślą przewodnią tego dydaktyczno – kulturalnego projektu jest otaczająca rzeczywistość i środowisko, które dzieci poznają dzięki swoim zdolnościom i wiedzy – mówi Danuta Jabłońska, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Mali studenci spotykają się na zajęciach. Te prowadzone są między innymi przez profesorów i wykładowców szkół wyższych oraz specjalistów. Przedmiotem wykładów są zagadnienia z różnych dziedzin wiedzy od nauk przyrodniczych, humanistycznych, po społeczne. Dzieci mogą poznać historię, zagadnienia dotyczące biologii, przyrody, na żywo wykonywać doświadczenia chemiczne.
Dziecięca Akademia Naukowa działa pod Honorowym Patronatem Burmistrz Strumienia Anny Grygierek.

- Bardzo się cieszę, że grono młodych studentów poszerza się, a inicjatywa spotkała się z zainteresowaniem. To już kolejny rok działalności Dziecięcej Akademii Naukowej, która jest oknem na naukowy świat dla najmłodszych – mówi Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia, która podczas uroczystości dokonała uroczystego pasowania nowych studentów i wręczyła wraz z dyrektor biblioteki Danutą Jabłońską indeksy do zbierania zaliczeń.

Nagrodą za pilne uczęszczanie na zajęcia dla wszystkich studentów jest wycieczka, która odbywa się zawsze na koniec roku akademickiego.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją