Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co możemy odczytać ze swoich oczu, nosa, twarzy

Kilka lat temu będąc na turnusie rehabilitacyjnym w Poddąbiu w województwie pomorskim spotkałem się z bardzo ciekawą osobą, która jest również znana m.in. w środowisku osób niepełnosprawnych z terenu powiatu cieszyńskiego - fizjoterapeutką Nicole Kierewicz. W ostatnim czasie odnowiłem z nią kontakt i w wyniku tego powstał niniejszy materiał.

Na samym początku Nicole zaznacza, że bez diagnozy lekarskiej nie możemy sami oceniać stanu swojego zdrowia oraz bez wykonania konkretnych i dokładnych badań. Ciało każdego z nas daje sygnały z wewnątrz na zewnątrz, a diagnozowanie według tradycyjnej medycyny chińskiej (TMCh) oraz Medycyny Ajurwedycznej pochodzącej z Indii i Medycyny Tybetańskiej, zalicza się do najstarszych na świecie.

Z miłą chęcią fizjoterapeutka dzieli się z naszymi czytelnikami kilkoma wskazówkami dotyczącymi właśnie tej medycyny, a konkretnie tym co możemy odczytać z naszej twarzy:

- Ciemna skóra wokół oczu świadczy o złej pracy wątroby. Przebarwienia brunatne pod oczami mogą świadczyć o skłonności do kamicy układu moczowego. Przebarwienia nad górną powieką z gromadzeniem się zółtej tkanki- o złej przemianie tłuszczowej i problemie z pęcherzykiem żółciowym.

- Wytrzeszczone gałki oczne , to zły stan śledziony, trzustki tarczycy. Z kolei Zapadnięte gałki to przewlekłe schorzenia niedoborowe.

- Wielkość , kształt i barwa nosa świadczą o kłopotach z sercem , jeśli nos jest blady, lub siny i odcinający się od barwy reszty twarzy świadczy o chorobie wieńcowej . Obrzęknięty koniuszek nosa o niedoborze energetycznym.

- Bladość ust i śluzówek może świadczyć o niedokrwistości i anemii. Sine usta o istnieniu wady serca, lub starzeniu się czyli spowolnieniu procesów życiowych.

- Suchość ust świadczy o niedoborze płynów, pomimo suchości , brak pragnienia to zaparcia. Otwarte usta to trudności w skupieniu uwagi.

- Czoło powinno być jednorodnie wypukłe, bez guzowatości , jasne i błyszczące. Czoło jest wizytówką funkcjonowania jelita grubego. Osoby ze zmianami skórnymi mają kłopoty z jelitami albo z zaparciami , nawet z zarobaczeniem.

- Dokuczliwy świąd skóry policzków, czoła i szyi może być objawem reakcji alergicznych, chorób tarczycy i krwi. Jeśli do tego dochodzą pożółkłe białka oczu i żółty odcień skóry, mamy do czynienia z klasycznym obrazem klinicznym chorób wątroby.

Pisząc ten materiał nie miałem na myśli aby każdy z nas wieczorem, rano i w trakcie przerwy śniadaniowej oglądał w lustrze całą swoją twarz jednak abyśmy mogli w razie zauważenia jakiegoś z powyższych objawów mogli samemu zadziałać w kierunku pielęgnacji oraz wykonania specjalistycznego badania.

AK, NK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: