Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyński magistrat w obronie stuletniego dębu

W lutym pisaliśmy o wiekowym dębie, który rośnie tuż przy przejeździe kolejowym na ul. Brodzińskiego w Cieszynie. Nadolziańscy działacze proekologiczni pierwotnie donosili, że ma on zostać wycięty, jednak ostatecznie Starostwo Powiatowe zdementowało te informacje. Teraz drzewo szczególną ochroną otoczy cieszyńska Rada Miejska, która chce ustanowić go pomnikiem przyrody.

Pisaliśmy:

Dzięki uchwale, która ma być podjęta na dzisiejszej (27.05) sesji samorządu, drzewo będzie pielęgnowane "z uwzględnieniem zasad teorii i praktyki ogrodniczej oraz arborystyki i chirurgii drzew". Zakazane ma być jego niszczenie, uszkadzanie lub przekształcanie, a także nie będzie można na nim zamieszczać tablic reklamowych.  

Z pełną treścią dokumentu można zapoznać się tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-27 13:46:50
per: afera z d. Nie bylo w planach wycinanie tego drzewa. Jeden zakompleksiony lanser w czerwonych spodniach chcial narobic szumu. Teraz chodzi i opowiada, jak uratowal drzewo.
2021-05-27 13:49:22
tom lem: ...najważniejszym punktem majowej sesji a raczej najnowszej uchwały, jest ustanowienie podmiotu odpowiedzialnego za jej wykonanie. Problem tylko w tym, że powinien byś zatrudniony hycel do odstraszania bezpańskich psów z okolic 100-letniego dębu. Jest jednak dalece wątpliwe, czy Szanowna Gosposia posiada kompetencje w tym zakresie ;-)
2021-05-27 14:14:07
św. Patryk.: przede wszystkim wcale nie wygląda na 100 lat, a robienie wokół tego jednego drzewa szumu kiedy Lasy Państwowe demolują całe kompleksy leśne to rzeczywiście jakaś paranoja - ratuszowym i tym ze starostwa radzę się puknąć w czółko i przyglądnąć jak wygląda rabunkowa działalność LP w całym powiecie
2021-05-27 15:12:19
b.w.: Krótko. Zaślepiona... cieszyńska liberalna - lewica plus luterańskie zagubione baranki: dzewa ratujcie a dzieci nienarodzone mordujcie !!
2021-05-27 15:36:30
politykier: Co do tych poszczególnych poszukujących poklasku, są uzależnieni od pozycji w partii, czy organizacji, ciągle muszą zabiegać o uwagę, uznanie, popularność, dobre imię, bo inaczej wypadną z obiegu. Starają się w ten sposób przedstawić rzeczywistość, że to niby od nich wiele spraw zależy i to oni decydują, nawet jeśli to nie jest prawda. Często przypisują sobie nie swoje „zasługi” lub sytuację przedstawiają w taki sposób, by czytelnik uznał, że to oni stoją za daną sprawą. Jak się okazuje, nie ma większej sztuki, niż znaleźć rozwiązanie problemu, który się samemu wygenerowało.
2021-05-27 15:43:07
politykier: Przy okazji ochroną przydałoby się objąć kompleks leśny na Kotarzu... O tym w lokalnych mediach ostatnio jakoś cicho...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: