Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: stuletni dąb dalej będzie rósł

W listopadzie pisaliśmy o ponad stuletnim drzewie, które rośnie w pobliżu remontowanych linii kolejowych przy ul. Brodzińskiego w Cieszynie. Miało ono zostać wycięte, jednak sprawa ma szczęśliwy finał.

O sprawie pisaliśmy tu: Cieszyn: stuletni dąb do wycinki?

- W listopadzie 2020 r. zaprzeczyłam informacjom, które pojawiły się na fanpage „Ratujmy drzewa na Śląsku Cieszyńskim”. Podkreśliłam wtedy, że nie zapadła jeszcze żadna decyzja o wycince tego drzewa - mówi Sylwia Pieczonka, pełniąca funkcję rzeczniczki Starosty Cieszyńskiego.

Mowa o tym wpisie:

Teraz Starostwo Powiatowe zakończyło postępowanie administacyjne. - Chciałam poinformować, że PKP PLK wycofało swój wniosek w części dotyczącej planowanego usunięcia tego drzewa - dodaje Pieczonka.

Pieczonka odniosła się też do happeningu, który odbył się 12 lutego przed budynkiem Starostwa (zobacz nasz fotoreportaż tutaj). - Do udziału w proteście organizatorzy zachęcali zdjęciem pięknego, dojrzałego dęba (rosnącego przy ul. Brodzińskiego w Cieszynie), jakie zamieścili na swoim fanpage (wpis z dnia 11 lutego 2021 r.) z opisem, że został przeznaczony do wycinki. Nie była to prawdziwa informacja. Taka wiadomość również wprowadzała opinię publiczną w błąd. Co ważne, w dniu protestu, na dębie zawisł symboliczny nekrolog, chociaż nie powinien, ponieważ nikt nie zamierza dęba wycinać - podkreśla.

KR/Starostwo Powiatowe w Cieszynie

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-25 14:37:14
tom lem: ... cóż zrobić gdy znajdują się tacy, którzy śpią z megafonem i muszą przynajmniej raz w miesiącu zaprotestować, a raczej wykrzyczeć swoja obecność medialną ;-)
2021-02-25 14:57:08
marian1951: A jednak jak się chce , to można.
2021-02-25 18:04:07
traveler85: i bardzo dobrze, za wycinanie zdrowych drzew powinno być więzienie. Już niedługo ludzkość obudzi się z ręką w nocniku, kiedy zrozumieją, że bez natury nie ma nas, oczywiście jak zawsze zbyt późno.
2021-02-25 18:44:34
Loh62: Do : to lem (ble ble) - weźrzesz pierdyknij sie w łyso pałe
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: