Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ośrodek Zdrowia będzie jak nówka

Mieszkańcy wsi Drogomyśl w gminie Strumień niebawem będą się cieszyć nowym wizerunkiem ośrodka zdrowia. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na jego przebudowę.

Stary wysłużony budynek zmieni zupełnie swoje oblicze. - Podpisana została umowa z wykonawcą Przebudowy Ośrodka Zdrowia w Drogomyślu. Do końca września zaplanowane są prace związane z tą inwestycją, której koszt wyniesie 418 200 zł – informuje Burmistrz Strumienia, Anna Grygierek.

W ramach prac zostanie wykonana izolacja budynku, ponadto budynek zostanie ocieplony i zyska nową elewację. Dach będzie nowy i również ocieplony. Gmina chce także wymienić okna i drzwi i wykonać drenaż budynku, oraz przyłącze do kanalizacji deszczowej. Ponadto wyremontowane będą także piwnice.
- Środki na ten cel zostały pozyskane dzięki wnioskom złożonym w lipcu minionego roku z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów w ramach naboru z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zgodnie ze złożonymi wnioskami pozostała część otrzymanej kwoty - 786 950 zł zostanie przeznaczona na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Strumieniu – dodają władze Strumienia.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: