Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyńska Komisja na Zlocie Przyrodników

II Ogólnopolski Zlot Turystów Przyrodników, który odbył się na terenie Puszczy Knyszyńskiej z bazą w Supraślu to inicjatywa ZG KOP PTTK. W tegorocznym spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Komisji Ochrony Przyrody PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie.

Od 7-10 czerwca na terenie Puszczy Knyszyńskiej z bazą w Supraślu odbywał się Zlot Turystów Przyrodników. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele KOP PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie. 

Cztery dni Zlotu upłynęły na poznawaniu nowych ciekawych miejsc przyrodniczych i zabytków, które znajdują się na terenie północno – wschodniej Polski.

Organizatorem wyprawy był ZG KOP PTTK. - Przy „walnej” pomocy Nadleśnictw Supraśl i Krynki oraz dyrekcji Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, a także dzięki tamtejszym władzom samorządowym koszt imprezy był niewielki. Atrakcji natomiast było bardzo wiele – wspomina Jan Machała przewodniczący KOP PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie i członek KOP ZG PTTK - W pierwszym dniu zwiedziliśmy dwie ścieżki przyrodnicze „Dolina Jałówki i Dębowik”, a w kolejnych dniach zabytkowy meczet i mizar w Kruszynianach. Przeszliśmy również Szlakiem Ekumenicznym wokół Zalewu Jeziorany, zwiedziliśmy Silvarium w Nadleśnictwie Krynki, odbyliśmy wycieczkę do Kopnej Góry, ruszyliśmy ścieżką edukacyjną Woronicze... Przyszedł także czas na Muzeum Historii Puszczy Knyszyńskiej, 15 km spacer i Muzeum Ikon.  

Podczas zlotu nie zabrakło również wykładów i szkoleń, które z myślą o uczestnikach przygotowały władze ZG KOP. - Udało się nawet na świeżym powietrzu przy ognisku i regionalnych potrawach obejrzeć pierwszy mecz naszej reprezentacji na EURO – śmieje się J. Machała – Wróciliśmy do domu we wspaniałych nastrojach. Warto podkreślić, że w takich imprezach udział mogą wziąć wszyscy miłośnicy przyrody. Zapraszamy już na kolejny III Zlot w 2013 roku.


Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: