Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policjanci na kampingu

Nie tylko łapią przestępców i wlepiają mandaty. Policjanci uczestniczą też w piknikach i imprezach plenerowych ostatnio przeprowadzali lekcję prewencyjną w Ochabach, na terenie kampingu Jarząbek.

 

W ubiegłym tygodniu na zaproszenie Klubu Motorowego Górników "Jarząbek" do Ochab przyjechali policjanci z zespołu ds. nieletnich, przewodnicy psów policyjnych oraz maskotka śląskiej policji „Sznupek”.   –  Policjanci podczas spotkania mówili jak uniknąć niebezpieczeństw w trakcie zabaw, a także w domu i na drodze w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Najwięcej pozytywnych emocji wzbudził jednak Sznupek- maskotka śląskiej policji.  Każde dziecko miało możliwość przytulenia się do maskotki i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Dzieci mogły również bliżej przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy – relacjonuje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. 

Stróże prawa zaprezentowali też sprzęt, jakiego używają w codziennej służbie. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury psów policyjnych. Przewodnicy psów oprócz pokazu omówili zasady jakich należy przestrzegać w kontakcie z agresywnym psem. W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 dzieci w tym 50 ze szkoły w Gródku w Republice Czeskiej.

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: