Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zasłużony dla Kultury Polskiej

W najbliższy czwartek (14.06.2012) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbędzie się konferencja, skierowana do bibliotekarzy, nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych z terenu powiatu i z Zaolzia.

Organizatorem spotkania jest Biblioteka Miejska w Cieszynie oraz Starostwo Powiatowe w Cieszynie przy wsparciu: Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych im. MZC w Cieszynie oraz Alternatywnej Szkoły Podstawowej w Cieszynie.

Konferencja pt.: „Humanistyczne idee Janusza Korczaka jako podstawa bezpieczeństwa rozwojowego i zdrowotnego dziecka”, która 14 czerwca o godz. 11.00 zawita do sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie ma jeden główny cel, mianowicie podkreślić aktualność postulowanych przez Janusza Korczaka zasad, w tym idei partnerstwa i wzajemnego zaufania w relacjach dziecko – dorosły.

- Inicjatywa ta wpisuje się również w ustanowiony w 2012 roku, decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Rok Janusza Korczaka – wyjaśnia Barbara Kłosowska Kierownik Biura Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego - Zaproszenie kierujemy do bibliotekarzy, nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych z terenu powiatu, także z Zaolzia. 

Konferencji towarzyszyć będzie uroczystość wręczenia odznaki honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Spotkanie umili występ teatralny grupy rodziców i uczniów Alternatywnej Szkoły Podstawowej w Cieszynie „Król Maciuś I i jego poddani”. „Inspiracje korczakowskie” – przedstawią uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych im. MZC w Cieszynie pod opieką Pani Joanny Otręby, a „Króla Maciusia I w obrazach młodego pokolenia'' zaprezentują Małgorzata Kisiała i Sara Ciućka z Naukowego Koła Edukacji Międzykulturowej Uniwersytetu Śl. w Cieszynie.

Dr Łucja Dawid natomiast podejmie temat „ Po stronie młodych. Problemy kluczowe korczakowych powieści”. Przed panelem dyskusyjnym doświadczeniem podzielą się uczniowie ZSE-G w Cieszynie, którzy pod opieką pani Joanny Otręby realizują program na Oddziale Pediatrycznym Szpitala Śląskiego - wychowanie zdrowotne młodzieży poprzez udział w akcji "Bajki, które leczą".

Organizatorzy zachęcają do udziału w konferencji. Wstęp wolny (telefoniczne zgłoszenie udziału pod numer 33 – 4777216).

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: