Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Wpadli z działkami

Dwa dni wystarczyły policjantom z Cieszyna, by zatrzymać 5 osób przemycających i posiadających narkotyki. Mają od 16 do 25 lat. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, natomiast pozostała czwórka odpowie za przemyt.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w miniony czwartek około 22.00 na ulicy Zamkowej w Cieszynie: - Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali dwóch obywateli Czech, którzy posiadali przy sobie 44,94 grama marihuany. 22 i 24 – letni mężczyźni trafili do policyjnego aresztu - informuje asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.  

W piątek (30.09.11) zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty przemytu narkotyków. Niestety, nie byli to jedyni tego typu przestępcy tego dnia, bowiem na ulicy 3 Maja w Cieszynie śledczy Wydziału Kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego: - Podczas przeszukania, w kieszeni spodni posiadał 3,32 grama marihuany. Na tej samej ulicy, kilka godzin później o 18.30, ta sama grupa funkcjonariuszy zatrzymała 25-letniego mieszkańca województwa małopolskiego - mówi Domagała i dodaje: - W kieszeni kurtki schował 48,86 grama marihuany oraz 10,2 grama haszyszu, które zakupił po czeskiej stronie. Po spędzonej nocy w policyjnym areszcie usłyszał zarzut przemytu narkotyków (czytaj również: Pies wyniuchał dragi).

Ostatni z narkotykowych przestępców tego dnia wpadł kilkanaście minut po 23.00: - Stróże prawa zatrzymali Nissana do kontroli drogowej na Małej Łące w Cieszynie. Podróżowali nim trzej mieszkańcy Jastrzębia Zdroju. W trakcie kontroli policjanci u jednego z pasażerów znaleźli 6,45 grama marihuany. 16-latek przyznał się, że zakupił narkotyk w Czechach i przewiózł go do Polski. Podczas przeszukania mundurowi zabezpieczyli także małą wagę elektroniczną i młynek przystosowany do przerobu narkotyków - podaje rzecznik.

O ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd, natomiast sprawa nieletniego zostanie przekazana do sądu rodzinnego.

(red.)

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: