Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn w Szwecji promuje polską sztukę

Cieszyńska Galeria Szara oraz współpracujący z nią artyści będą reprezentować Polskę podczas niezależnych, niekomercyjnych targów sztuki ''Supermarket Art Fair 2013'', które od 15 do 17 lutego odbędą się w sztokholmskim centrum kultury Kulturhuset.

Tegoroczne targi „Supermarket” otworzy koncert Lugoziego, za którym pseudonimem kryje się artysta wizualny Łukasz Dziedzic, współprowadzący Galerię Szarą.

Tematem targów jest „szczęście”. W Szwecji Galeria Szara zaprezentuje obrazy Aguli Swobody i Joanny Wowrzeczki, prace Urszuli Kluz-Knopek, obiekty fotograficzne Joanny Rzepki-Dziedzic i Toma Swobody, rysunki Wojtka Kucharczyka i projekt Karoliny Breguły. Jakub Adamec – kurator Galerii miasta Trzyniec - w bezpośredni sposób przedstawia nam swoje rozmyślania na temat osobistej sytuacji artysty w relacji z otoczeniem i w momencie starcia ze światem sztuki.

Założona w 2002 roku w Cieszynie Galeria Szara jest miejscem niezależnym i niekomercyjnym, działającym obecnie przy Fundacji Kultury Audiowizualnej „Strefa Szarej”. Od 2005 roku kuratorami, opiekunami i prowadzącymi galerię są Joanna Rzepka-Dziedzic i Łukasz Dziedzic. Istotną rolą galerii jest konfrontowanie, eksploracja sztuki Polski, Czech i Słowacji oraz bycie „łącznikiem” pomiędzy artystami i instytucjami kultury z tych krajów. Galeria organizuje także koncerty oraz zajmuje się edukacją w formie wykładów, warsztatów i konferencji. Szara współpracowała również przy organizacji festiwali, m.in.: „Era Nowe Horyzonty”, „Nowa Muzyka”, „Kino na Granicy”, „Teatr bez Granic” czy „Kręgi Sztuki”.

(łg)

źródło: Ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: