Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: PO stawia na Heroka

Znamy nazwisko czwartego kandydata na urząd burmistrza Cieszyna. Jest nim Krzysztof Herok z PO.

Krzysztof Herok ma 37 lat. Od 2002 roku pracuje jako inspektor kontroli w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Ukończył Szkołę Organizacji i Zarządzania w Cieszynie oraz etnologię na cieszyńskiej filii UŚ. Aktywy członek Związku Harcerstwa Polskiego: między innymi był zastępcą komendanta Hufca ZHP Ziemi Cieszyńskiej oraz przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Chorągwi Śląskiej ZHP. Od 2002 roku wpółorganizuje cieszyńską Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

- Zawsze działałem społecznie, między innymi w harcerstwie, gdzie zostałem nauczony pracy dla społeczności i dla miasta. Teraz swoje doświadczenie chciałbym spożytkować z korzyścią dla Cieszyna – tak Krzysztof Herok tłumaczy swoją dycyzję o starcie w wyborach.

Herok to nowa twarz w cieszyńskiej polityce. Nie ma doświadczenia samorządowego, a członkiem PO jest od grudnia 2009 roku. Ma żonę i dwójkę dzieci.

Poza Krzysztofem Herokiem o urząd burmistrza Cieszyna rywalizować na pewno będą: Włodzimierz Cybulski, Olgierd Lizoń i Mieczysław Szczurek. Być może wkrótce poznamy nazwiska kolejnych kandydatów.

Łukasz Grzesiczak

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: