Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strumień otwiera się na świat

Internet dla każdego w gminie Strumień już jest. Dziesięć nowych punktów dostępu do Internetu stanęło nie tylko na strumieńskim rynku, ale również we wszystkich okolicznych wsiach. 

Zewnętrzne, wolnostojące infokioski zamontowano w Strumieniu przy Urzędzie Miejskim oraz w Drogomyślu przy ul. Głównej. Natomiast w czterech punktach w gminie zamontowano infokioski naścienne. Można je odnaleźć w Zbytkowie na ścianie przedszkola przy ul. Wyzwolenia, natomiast w Zabłociu (ul.Bielska), Pruchnej (ul. Główna) i Bąkowie (ul. Osiedlowa) na ścianie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej.
Infokioski wyposażone są w zintegrowany z ekranem komputer oraz ekran dotykowy. Wszystko to umożliwia szybkie korzystanie z zawartych aplikacji promujących zasoby gminy. Urządzenia umożliwią również interaktywny kontakt zarówno mieszkańców i turystów.
Znacznie bardziej rozbudowane są telecentra. Utworzono cztery takie miejsca na terenie gminy. Wszystkie znajdują się w świetlicach środowiskowych w Pruchnej (ul. Główna), Drogomyślu (ul. Modrzewiowa), Bąkowie (ul. Główna) oraz w Zabłociu (ul. Rolna).
Telecentra to pomieszczenia, w których wszyscy mieszkańcy oraz turyści mogą bezpłatnie korzystać ze stacjonarnych komputerów oraz Internetu. Są one otwarte w godzinach funkcjonowania świetlic środowiskowych, czyli po południu. Pełnią rolę nie tylko usługową czy informacyjną, ale także edukacyjną. Umieszczone w świetlicach stają się na co dzień pomocą dla dzieci w nauce.
Zwiększony dostęp do Internetu ma zmniejszać na terenie gminy wykluczenie cyfrowe. Dzięki temu, że właściwie każdy może skorzystać bezpłatnie z sieci, będzie możliwe realizowanie zadań związanych z e-urzędem. Celem na przyszłość jest bowiem umożliwienie mieszkańcom załatwiania jak największej ilości spraw przez Internet.

Realizacja projektu „Stworzenie sieci publicznych punktów dostępu do Internetu na terenie gminy Strumień” jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: