Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn - interwencje Straży Miejskiej

Wraz z dniem 1 września Straż Miejska w Cieszynie rozpoczęła akcję "Bezpieczna droga do szkoły". Akcja skierowana szczególnie na pomoc najmłodszym mieszkańcom trwać będzie do końca roku szkolnego. 

Udział w akcji "Bezpieczna droga do szkoły" i zapewnienie bezpieczeństwa w tym szczególnym okresie jest jednym z priorytetowych zadań. Od wczoraj (1 września) funkcjonariusze Straży Miejskiej w Cieszynie czuwają nad bezpieczeństwem obywateli, udzielając pomocy przy bezpiecznym przejściu do szkoły, szczególnie najmłodszym uczniom klas I-III.

1 września (poniedziałek) - Interwencje Straży Miejskiej w Cieszynie  

  • Spalanie odpadów – zgłoszenie dotyczyło spalania odpadów przy ulicy Cichej w Cieszynie. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy informacja potwierdziła się. Wobec winnych zastosowano sankcje przewidziane w kodeksie wykroczeń.

  • Wybryk nieobyczajny – na Placu Kościelnym w Cieszynie strażnicy podjęli interwencję, która dotyczyła leżącego na zieleńcu mężczyzny w stanie upojenia alkoholowego. Osoba ta trafiła na Izbę Wytrzeźwień w Bielsku -Białej. Prowadzone są dalsze czynności.

  • Spożywanie alkoholu - w godzinach wieczornych w Cieszynie przy ulicy Zamkowej strażnicy ujawnili spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym. Sprawców ukarano.

  • Zakłócanie ciszy nocnej - w nocy na ulicy Głębokiej funkcjonariusze podjęli interwencję w związku z osobami, które głośnym zachowaniem zakłócały ciszę nocną. Zastosowano odpowiednie sankcje.

  • Zanieczyszczanie miejsca publicznego - na ulicy 3 Maja w Cieszynie w rejonie Amfiteatru cztery osoby zanieczyszczały miejsce publiczne. Wobec sprawców zastosowano odpowiednie sankcje. Nakazano uprzątnięcie zanieczyszczeń.

  • 1 września Straż Miejska w Cieszynie wzięła udział w zabezpieczeniu uroczystości obchodów 72. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Funkcjonariusze uczestniczyli także w zabezpieczaniu wizyty Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Cieszynie.

  •  

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: