Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: Hażlaska w nowej odsłonie

Od kilku dni przejezdny jest już wyremontowany odcinek ulicy Hażlaskiej w Cieszynie (od ulicy Frysztackiej do skrzyżowania z ulicą św. Jerzego). Dla wielu kierowców jest to bardzo dobra informacja. Z drogi zniknął stary, nierówny bruk i pojawiła się gładka nawierzchnia. Przy drodze pojawiło się również nowe oznakowanie - pionowe i poziome.

Przebudowa ulicy Hażlaskiej w Cieszynie była poniekąd połączona z pracami na ulicy Frysztackiej, która przez kilka miesięcy była wyłączona z ruchu. Ogłoszenie w zamówienia na wykonanie robót drogowych pojawiło się w lipcu 2019 roku – przedmiotem zamówienia była przebudowa ulicy Hażlaskiej na odcinku 85 mb od skrzyżowania z ulicą Frysztacką do skrzyżowania z ulicą św. Jerzego w Cieszynie. Cena brutto za realizację przedmiotu zamówienia to 476 010 złotych.   Okres gwarancji na wykonane roboty wynosi 60 miesięcy, w związku z czym, przez najbliższe 5 lat na drodze nie powinny pojawić się dziury, koleiny, ani inne utrudnienia, spędzające sen z powiek kierowcom samochodów.

Ulica Hażlaska została wyremontowana na praktycznie najgorszym odcinku, w miejscu, gdzie stary bruk w okresie deszczu, czy śniegu, był przyczyną wielu poślizgów. Co jednak z dalszą częścią ulicy, która prowadzi aż do zjazdu na drogę S52? W 2018 roku pojawiła się informacja o możliwym remoncie drogi w 2020 roku. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-26 20:16:43
jurde: Rzeźniczą mieli zacząć remontować 23.10 i co i nic tak słowna jest nasza władza
2019-10-27 07:44:05
opelastra2019: Pusty śmiech mnie ogarnia, jak słyszę o 5 letniej gwarancji, a firma która ją dała nie potrafi zlicować studzienek kanalizacyjnych z lustrem drogi... Zresztą ten poronień występuje praktycznie w całym Cieszynie, ale oczywiście może "zadowolone"z siebie, takie babole odbiera i jeszcze jest z siebie "dumne", urzędniczy dramat...
2019-10-27 10:50:44
Halos: I fajnie, teraz kolej na dalsza część Haźlaskiej!
2019-10-27 11:57:42
kurtis: Stan polskich dróg jest opłakany wielka chwała za mikro odcinki większość dróg powiatowych dziurawych, łatanych , autostrada a1 (pierwsza trasa kraju !) budowana od 30 lat będzie a rozkopana przez następne 5 lat , a odcinki między Żorami a Pyrzowicami nadają się do remontu . Wystarczy wiechac do Czech ta drogi nawet na największych pipidówch są równiuteńki bez dziur . Teraz jak państwo wydało 80 mld na 500+ to już w ogóle nie będzie pieniedzy na drogi
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: