Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Europejski bal Kicaka

W piątek (25.10.2019) w Domku Wiejskim w Brzezówce odbył się Europejski Bal Kicaka. Wydarzenie było skierowane do dzieci i miało związek z 15-leciem wejścia Polski do Unii Europejskiej. Podczas balu dzieci nie tylko miały okazję wspólnie się pobawić, ale również dowiedzieć nieco więcej o europejskiej wspólnocie.

Europejski Bal Kicaka to zabawa, podczas której połączono tematy Unii Europejskiej z Gminą Hażlach. Dzieci zostały poproszone o przyjście w strojach w kolorach niebieskim i żółtym. Są to kolory Unii Europejskiej, ale również Gminy Hażlach. Podczas zabawy, dzieci miały szansę dowiedzieć się nieco więcej o otaczających im świecie, zarówno w odniesieniu lokalnym, jak i globalnym.

- Witam was bardzo serdecznie na kolejnym Balu Kicaka. Spotykamy się tutaj dziś z bardzo ważnego powodu, mianowicie w tym roku, w maju, Polska świętowała 15. rocznicę wejścia do Unii Europejskiej (…) Bardzo dużo wiecie o Unii Europejskiej, ale zapewne nie do końca zdajecie sobie z tego sprawę – można było usłyszeć podczas oficjalnego rozpoczęcia. W trakcie krótkiego wykładu o Unii Europejskiej prowadzący zachęcali dzieci do podzielenia się swoją wiedzą z rówieśnikami.

Dla dzieci przygotowano również rozmaite atrakcje. Zaliczało się do nich „spotkanie” z Fryderykiem Schillerem oraz Ludwigiem van Beethovenem, którzy są autorami hymnu Unii Europejskiej, czyli „Ody do radości”. Dzieci były zafascynowane pojawieniem się postaci w historycznych strojach. W związku z międzynarodowym wymiarem wydarzenia, dla uczestników balu przygotowano zagraniczny poczęstunek. Zdecydowano, że dzieci poznają kuchnię czeską, w związku z czym zaserwowano czeskie knedliki, parki w rohlikach i kofolę.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: