Tempo nie do zatrzymania!

Niespodzianki w Puńcowie nie było, ale nie był to również wymarzony mecz w wykonaniu gospodarzy, którzy pokonali żywiecki Góral, 2:0. Podopieczni Wojciecha Gumoli odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu.

Piłkarze Tempa Puńców, w ramach 13. kolejki Okręgówki, odnieśli zwycięstwo nad Góralem Żywiec, 2:0. Goście przeważali w pierwszych minutach, stwarzając sobie kilka groźnych okazji, ale zabrakło im skuteczności. Tej nie zabrakło dwóm zawodnikom Tempa. Mateusz Wigezzi wykorzystał rzut karny, a w ostatniej akcji pierwszej części spotkania końcowy rezultat ustalił Szymon Chmiel, który wykończył kontrę gospodarzy.

- Trzeba powiedzieć, iż nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu – twierdzi Wojciech Gumola, trener Tempa Puńców. – Dzisiaj byliśmy ekipą, która była lepsza. Bardziej koncentrowaliśmy się na piłce i to nam dużo pomogło.

Co ciekawe, defensywa Tempa nie inkasowała już od ponad 450 minut. - Każda minuta z pewnością cieszy, dużo pracujemy nad defensywą. Bronimy całym zespołem i co ważne, robimy to umiejętnie. Dużo wniósł także Zbigniew Huczała (przyp red. bramkarz Tempa) dodaje do naszej postawy – dodaje szkoleniowiec puńcowian.

Tempo, po sobotniej wygranej, wskoczyło na pozycję lidera Okręgówki, ale piłkarze z Łękawicy, którzy przystępowali do 13. kolejki z pozycji lidera, wybiegną na murawę w niedzielę. Dzisiejszy rywal Puńcowa - Góral - pozostanie na ósmej pozycji.