Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Chybie. Urząd podsumowuje budowę kanalizacji

Ponad 61 mln zł pochłonęła do tej pory budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Chybiu wraz z modernizacją gminnej oczyszczalni ścieków. Urząd Gminy zachęca do składania wniosków o dofinansowanie kosztów przyłączeń nieruchomości do powstałej infrastruktury.

Chybski magistrat przygotował specjalny raport podsumowujący realizację inwestycji w okresie od 1 grudnia do 11 stycznia. Wynika z niego, że końcem grudnia rozpoczęto odbiory nowej pompowni ścieków wraz z różnymi jej instalacjami, a analizowane są także dokumenty przedłożone przez wykonawcę inwestycji. Wkrótce do Starostwa Powiatowego w Cieszynie ma wpłynąć wniosek o pozwolenie na użytkowanie.

Obecnie trwają też prace przy podłączeniach sieci do nieruchomości w rejonie ulic Czereśniowej, Darwina, Dębowej, Kalinowej, Kazimierza Wielkiego, Kwiatowej, Leśnej i Wspólnej. Gmina przyjmuje także wnioski o dofinansowanie kosztów budowy podłączeń, a terminy dla poszczególnych sołectw i szczegółowe informacje można znaleźć poniżej:

Chybski magistrat w sprawozdaniu informuje też, że podpisano 114 umów z właścicielami nieruchomości, wypłacone zostały 92 zaliczki i wykonano 41 podłączeń. Do 11 stycznia wydatki całego projektu, który realizowany jest od 2017 roku, wyniosły blisko 58 mln zł brutto, a do tego doliczyć należy koszty dodatkowe w kwocie ponad 3,45 mln zł brutto.

Budowa sieci kanalizacji oraz modernizacja oczyszczalni ścieków współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej oraz pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a budowa przyłączeń dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: