Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. Zmyślona historia o próbie porwania

Z bogumińskimi mundurowymi skontaktowała się kobieta, która zgłosiła próbę porwania swojej córki. Dziewczynka powiedziała swojej matce, że dwóch mężczyzn próbowało ją nakłonić do wejścia do czarnego vana.

Policja przeprowadziła przesłuchania i sprawdziła nagrania z kamer, ale okazało się, że żadnego przestępstwa nie popełniono - przyznała to w końcu nawet sama dziewczynka. Historię miała zmyślić, bo na Facebooku zobaczyła post dotyczący porwania innego dziecka. - Przyznała, że była bardzo przerażona tą wiadomością i myślała, że jak zawiadomi policję o nękaniu jej, to pomoże w szybszym odnalezieniu tamtych sprawców - mówi Daniela Vlčková, rzeczniczka morawsko-śląskiej policji.

Zaolziańscy mundurowi przestrzegają, że media społecznościowe mogą mieć ogromny wpływ na młodych ludzi. - Nie każda pojawiająca się w nich informacja musi być prawdziwa, a mimo to może wywoływać strach czy panikę. Oczywiście nie oznacza to, że nie należy zachęcać dzieci do ostrożności w kontaktach z nieznajomymi - dodaje Vlčková.

KR/MB

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-01-20 15:00:48
poCieszny: Artykuł miesiąca....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: