Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Oddam psa w dobre ręce”. Czy warto wziąć zwierzę z ogłoszenia?

Jeśli decydujesz się przygarnąć czworonożnego przyjaciela, masz kilka opcji do wyboru, skąd go wziąć. Możesz poszukać certyfikowanej hodowli, zwłaszcza gdy zależy Ci na konkretnej rasie. Możesz także udać się do schroniska i odmienić los porzuconego zwierzęcia. Jest jeszcze trzecia opcja: poszukanie zwierzaka na portalu z darmowymi ogłoszeniami.

Jak się okazuje, wpisanie w wyszukiwarkę: ogłoszenia zwierzęta może być świetnym sposobem na znalezienie pupila. Poznaj zalety, jakie niesie ze sobą to rozwiązanie, oraz sprawdź, na co zwracać uwagę, wybierając zwierzę z internetu.

Zalety szukania zwierzęcia na portalu z ogłoszeniami

Przede wszystkim przeglądać ogłoszenia w wolnej chwili bez wychodzenia z domu lub podczas jazdy autobusem. Na wyprawę do schroniska lub profesjonalnej hodowli musisz zarezerwować popołudnie.

 Ponadto może się okazać, że wizyta w schronisku czy u właściciela z różnych względów zakończy się fiaskiem. Przeglądając zwierzęta na portalu z darmowymi ogłoszeniami, możesz dokonać wstępnej selekcji czworonogów, obejrzeć zdjęcia, znaleźć informacje o rodowodzie itp.

 Praktycznie na każdym portalu z ogłoszeniami znajdziesz wyszukiwarkę, która ułatwi Ci poszukiwania, gdy marzy Ci konkretna rasa czy jakieś rzadziej spotykane zwierzę.

O tym musisz pamiętać, zanim przygarniesz zwierzę

Przygarnięcie lub kupno psa czy innego zwierzęcia oznacza nie tylko nowego przyjaciela w domu, ale również nowe obowiązki. Jeśli mieszkasz z rodziną, warto już na samym początku ustalić, kto i jak będzie opiekował się nowym pupilem. Nawet jeśli dzieci skaczą z radości na myśl o zwierzątku i przyrzekają, że będą brały czynny udział w jego pielęgnacji, należy pamiętać, że to na dorosłych spadnie większość obowiązków związanych z opieką nad pupilem.

Chcesz sprzedać mieszkanie? Zobacz, gdzie dodać darmowe ogłoszenie!

Jeśli decydujesz się na psa, postaraj się wybrać rasę, która najlepiej będzie pasowała do Twojej rodziny oraz warunków panujących w domu. Jeśli mieszkasz w bloku, a na spacery z psem nikt z Twoich bliskich nie może poświęcać zbyt wiele czasu, nie decyduj się na rasy myśliwskie, które lubią dużo ruchu. Postaw raczej na buldoga francuskiego czy mopsa - są to psy, które nie mają nic przeciwko długiemu wylegiwaniu się na kanapie.

 Masz małe dzieci? Wybierz towarzyskiego, nie przejawiającego agresji czworonoga, który uwielbia wspólne zabawy i wyróżnia się łagodnym usposobieniem. Świetnie sprawdzi się pies rasy beagle, labrador retriever czy seter irlandzki.

 Dla nowego „członka rodziny” należy zaplanować miejsce nie tylko w domu, ale również w… budżecie. Bez względu na to, czy decydujesz się zaprosić do swojej rodziny psa, kota, świnkę morską czy rybki, pamiętaj, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Zorganizowanie legowiska, klatki czy akwarium, zakup odpowiedniej karmy, wizyty u weterynarza – te i inne wydatki należy uwzględnić podczas planowania budżetu.

 Jeśli decydujesz się przygarnąć lub kupić zwierzę z portalu z ogłoszeniami, nie zapomnij zerknąć na opinie innych użytkowników na temat hodowcy czy prywatnej osoby wystawiającej ogłoszenie.

 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: