Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego

Od grudnia 2017 roku działa uruchomione przez Fundację ''Itaka'' Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Centrum Wsparcia to całodobowa, bezpłatna pomoc przez 7 dni w tygodniu i wsparcie telefoniczne dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych.

Celem inicjatywy Fundacji „Itaka” jest pomoc osobom w każdym wieku, które znalazły się w stanie kryzysu psychicznego. Takim ciężkim momentem w życiu może być między innymi śmierć bliskiej osoby, utrata pracy, rozwód czy też zaginięcie bliskiej osoby oraz wiele innych, które mają wpływ na zdrowie psychiczne.

Dyżurni eksperci w Centrum Wsparcia oferują całodobową pomoc i wsparcie telefonicznie, a także możliwość kontaktu przez mail i czat. Udzielą informacji o możliwościach uzyskania profesjonalnej, bezpośredniej pomocy specjalistów w pobliżu miejsca zamieszkania osoby zgłaszającej się po pomoc.

Centrum Wsparcia to projekt Fundacji "Itaka", realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia.
Wszelkie informacje na temat m.in. godzin dyżurów i kontaktu z ekspertami są dostępne na stronie www.liniawsparcia.pl.

red./mat.pras.

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: