Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Stacje naprawcze dla rowerów

W Cieszynie przy ulicy Hajduka oraz na Al. Łyska (teren Lasku Miejskiego) zamontowane zostały stcaje naprawcze dla rowerów. Realizacja projektu ''Razem Damy Radę'' została wdrożona dzięki akcji Castorama Tour, która odbyła się 30 lipca 2017 roku. W ramach głosowania został wyłoniony zwycięski projekt, którym okazały się stacje naprawcze dla rowerów - była to inicjatywa Urzędu Miasta.

W 2017 roku mieszkańcy miasta mogli głosować na jeden z trzech projektów. Zwycięski projekt został przez Castoramę wdrożony, z kolei dwa pozostałe (instalacja szachów parkowych na terenie Wzgórza Zamkowego i remont Sali w jednej z cieszyńskich przedszkoli) otrzymały nagrody pocieszenia, którym były bony o wartości 1000 zł.

- Projekt ma na celu zwiększyć poziom bezpieczeństwa na ścieżkach rowerowych – wyjaśnia Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna - to dowód na to, że warto i trzeba inwestować w lokalne inicjatywy – dodaje, jednocześnie podkreślając, że miasto wciąż wzbogaca się o kolejne praktyczne elementy infrastruktury rekreacyjnej.

Stcaje naprawcze są ogólnodostępne, skorzystanie z nich nie wymaga żadnych opłat. W ich skład wchodzą: wkrętaki, klucze imbusowe, klucze płaskie, klucz nastawiany, sczypce, łyżki do opon oraz pompka.

 

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: