Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Centrum szuka wolontariuszy

Już za niespełna trzy miesiące w Dzięgielowie rozpocznie się kolejny tydzień Ewangelizacyjny. To duże przedsięwzięcie, w którym uczestniczy co roku kilka tysięcy osób. Wiele też osób potrzebne jest do pomocy. Dlatego też Centrum Misji poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą przed, w trakcie i po zakończeniu Tygodnia.
Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie jest naszą największą otwartą imprezą ewangelizacyjną, adresowaną do wszystkich osób – niezależnie od wieku i wyznania. Codziennie w wykładach, nabożeństwach, koncertach i spotkaniach bierze udział wiele osób. Dlatego też organizator - Centrum Misji i Ewangelizacji - poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą przed i w trakcie trwania Tygodnia.
Poszukujemy teraz przede wszystkim osób technicznych, które pomogą nam przy rozstawianiu całego miasteczka. Pracy jest sporo - mówi Magda Wesner koordynator ds. wolontariatu w Centrum Misji.
 
 
 
Każdy kto chce pomóc może przyjechać i dostanie zajęcie. Do tej pory pomagały nam osoby w różnym wieku. Wszyscy ci, którzy dysponują czasem. Bo jednak jest to siedem dni, które trzeba sobie zarezerwować. Byli to wolontariusze zarówno z naszego powiatu, jak i przyjeżdżali z całej Polski. - dodaje Wisner. Każdy wolontariusz ma zagwarantowane podczas Tygodnia nocleg i wyżywienie.
 
Rekutacja wolontariuszy już ruszyła, zgłaszac się można do połowy czerwca. Na stronie Centrum Misji można zgłaszać swoją kandydaturę, wybieramy tam również typ działania, w których chcemy pomóc. Najwięcej pracy będą mieli techniczni – oni muszą zarezerwować sobie termin od 1-19 lipca. To okres przed rozpoczęciem, w trakcie i po zakończeniu Tygodnia.
 
Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie potrwa od 7-15 lipca.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: