Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna ma konkretne plany wobec Aglomeracji Beskidzkiej

Pod koniec sierpnia pisaliśmy o formującym się stowarzyszeniu gminno-powiatowym nazwanym "Aglomeracja Beskidzka", które będzie pozyskiwało pieniądze z różnych programów Unii Europejskiej realizowanych w latach 2021-2027. Wspominaliśmy także, że na przystąpienie do stowarzyszenia zdecydowała się również Brenna.

W jakim celu powstaje ta instytucja? - W nowej perspektywie finansowej, która dotyczy lat 2021-2027, rozdysponowanie środków z Regionalnych Inwestycji Terytorialnych  nastąpi między stowarzyszenia. Dlatego poszczególne subregiony województwa śląskiego powołały lub powołują do życia stowarzyszenia skupiające gminy, miasta i powiaty z danego subregionu. Robi to również nasz subregion południowy, a my jako samorząd Gminy Brenna uznaliśmy, że warto przyłączyć się do tej inicjatywy. Bo kto zostanie poza nią, sam skaże się na utrudniony dostęp do ważnego źródła unijnych funduszy - uważa Jerzy Pilch, wójt Brennej na oficjalnej stronie gminy.

Włodarz gminy nad Brennicą ma także nadzieję na zrealizowanie konkretnych celów przez współpracę w stowarzyszeniu. - Liczymy na to, że w ramach nowego stowarzyszenia będzie szansa na pozyskanie funduszy związanych z realizacją projektu „Beskidzkie Centrum Narciarstwa”. Chodzi tu przede wszystkim o takie kwestie jak infrastruktura drogowa czy wodno-ściekowa. Prócz tego mamy nadzieję na środki dotyczące redukcji emisji dwutlenku węgla, a być może uda się także pozyskać fundusze na planowany w naszej gminie zbiornik retencyjny - dodaje.

Warto przypomnieć, że stowarzyszenie "Aglomeracja Beskidzka" łączyć będzie gminy z terenów powiatów: cieszyńskiego, bielskiego oraz żywieckiego. Jego centrala ma się mieścić w Bielsku-Białej. Wcześniej o inicjatywie pisaliśmy tutaj:

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-03 17:57:52
koszor: Bardzo dobra inicjatywa z tym zbiornikiem. Ostatnie kilka lat jest naprawdę suchych, więc pomysł jak najbardziej trafiony.
2019-12-23 12:24:42
lechu: Mądra decyzja samorządu bo to może pomóc w pozyskaniu dodatkowych funduszy na modernizację infrastruktury zwłaszcza tej drogowej. Jak Brenna chce się rozwijać turystycznie, to trzeba zapewnić turystą możliwość dojazdu oraz parkingów. Oczywiście pozostaje jeszcze do zrobienia cała infrastruktura atrakcji turystycznych, ale to już tyko chyba kwestia czasu kiedy projekt budowy Centrum Aktywnego Wypoczynku zostanie w pełni realizowany.
2019-12-26 16:03:15
Goral: Dobrze że samorząd dział i szuka możliwości finansowania a pieniądze trzeba pozyskiwać z różnych dostępnych źródeł. Odpowiednio przygotowana infrastruktura jest ważnym elementem w walce o turystę.
2020-03-31 20:41:52
sokrates: Beskidzkie Centrum Narciarstwa na czele z Brenną to byłoby coś, gdyby ten projekt wypalił. Na razie inne problemy nas trapią, ale nie powinniśmy dążyć do realizacji naszych marzeń.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: