Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Brenna w Aglomeracji Beskidzkiej

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o powstającym Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Subregionu Południowego Województwa Śląskiego "Aglomeracja Beskidzka". Chęć przystąpienia do niego wyraziły już choćby Istebna oraz Zebrzydowice, a teraz do tego grona dołączyła Brenna.

Na wstępie przypomnijmy, na czym polegać ma działalność tej organizacji. - Powstaje forma stowarzyszenia, która będzie się starać lobbować i pozyskiwać środki unijne do naszego regionu. Takie organizacje działają już w innych częściach Polski i ich funkcjonowanie rzeczywiście pokazuje, że efekty wsparcia dla samorządu, chodzi tu o realizację projektów unijnych, są znacznie większe. Także jednoczymy się, aby mówić wspólnym głosem i aby być bardziej słyszalni w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych - mówiła tydzień temu Łucja Michałek, wójtka Istebnej.

Szerzej przyszłą działalność "Aglomeracji Beskidzkiej" opisuje uzasadnienie do uchwały, którą podjęli w poniedziałek (2.09) radni w Brennej. - Przede wszystkim jednak stowarzyszenie reprezentowałoby interesy subregionu oraz poszczególnych gmin i powiatów - członków stowarzyszenia, w stosunku do organów administracji rządowej i samorządu województwa, a także innych podmiotów publicznych, gospodarczych i społecznych - czytamy w dokumencie.

Warto dodać, że organizacja powstaje z myślą o nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, która realizowana będzie w latach 2021-2027. W latach tych planuje się, aby znacznie wyższe środki finansowe przeznaczać na projekty międzyregionalne.

Więcej o "Aglomeracji Beskidzkiej" pisaliśmy tutaj:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: