Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Boisko wielofunkcyjne w Kończycach Wielkich jeszcze w tym roku

W piątek (17.01.2020) Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski poinformował o podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy boiska wielofunkcyjnego w Kończycach Wielkich. Środki pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Budowa boiska ma zostać zakończona jeszcze w tym roku w związku z czym wójt „kompletuje drużynę na otwarcie”.

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, już wkrótce w przy Szkole Podstawowej w Kończycach Wielkich ma powstać boisko wielofunkcyjne o wymiarach 30 × 44 metry. W umowie zostały również przewidziane środki na wykonanie zagospodarowania terenu i zakup oraz montaż wyposażenia sportowego. Termin zakończenia zadania to 31 października 2020 roku.

Całkowita wartość wydatków, związanych z budową wielofunkcyjnego boiska ma wynieść 993 633 złote, czego ministerstwo pokryje 496 800 złotcyh — Umowa na dofinansowanie budowy boiska wielofunkcyjnego w Kończycach Wielkich podpisana. Jeszcze przetarg i za kilka miesięcy zagramy! Kto chętny do gry? Zbieram drużynę na uroczyste otwarcie! Tak dla przypomnienia to nie jest jedyna inwestycja, która w ostatnich latach została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Gminie Hażlach. W ciągu 5 lat MSiT w naszej gminie wsparło budowę dwóch Otwartych Stref Aktywności oraz boiska wielofunkcyjnego w Pogwizdowie. Łączna wartość inwestycji wspartych przez MSiT w naszej gminie to ponad 2 mln zł. W imieniu Mieszkańców dziękuję! – napisał  na FB Sikorski.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-18 12:23:29
kulafoltyn: Panie Wojcie chętnie zagram w Pana drużynie pozdrawiam Foltyn Rafał były Trener LKS Konczyce Wielkie
2020-01-19 08:51:15
krokusik: Fajnie. Tylko nie zapraszajcie na otwarcie księdza, żeby pokropił. Wygonił dzieci z puszkami sprzed kościoła, to wy go wygońcie na farę, niech tam sobie kropi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: