Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: gra terenowa o historii miasta

Na wiosnę w Strumieniu ruszy specjalna gra, tak zwany quest, którego uczestnicy będą przez zabawę poznawać historię miasta i zwiedzać jego najciekawsze zakątki.

"Quest" tym się różni od podchodów czy innych gier miejskich, że można w niego grać zawsze - nie wymaga stałej obsługi czy oznakowania w terenie. Uczestnicy poruszają się po trasie, podążając za wskazówkami. Na tych, którzy rozwiążą zagadki, czeka skarb.

- Pomysł stworzenia questu historycznego o mieście Strumień uważam za wyjątkowo trafiony, bo to idealna forma do spędzenia wolnego czasu zarówno dla mieszkańców naszej gminy, jak i dla turystów. Dzięki temu każdy kto przejdzie trasę questu pozna historię Strumienia oraz zwiedzi interesujące miejsca, które warto zobaczyć w naszym mieście - mówi na stronie gminy Anna Grygierek, burmistrzyni Strumienia.

KR/UM Strumień

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-18 13:53:50
tom lem: ... tylko czekać, aż specjaliści od innowacji i dizajnu w Cieszynie, zamiast jednej stalowej szyny wprowadzą "swój" pomysł, na cieszyńskie chodniki;-) Brawo Strumień, przynajmniej ma to ręce i nogi .
2020-01-19 11:32:10
M53: Niekoniecznie "Brawo Strumień". Ścieżkę mają zrobić wolontariusze, ale kto sfinansuje resztę i "skarb" nagrodę, tego już pani burmistrz nie raczyła powiedzieć. Jeżeli mówi się o pomysłach (swoich- w tym przypadku pani Burmistrz podzieliła się swoim pomysłem) to należało by przedstawić pełny scenariusz tego pomysłu- treści, kwota, wykonawcy, utrzymanie. A tak- rzuciła pomysł na zasadzie "Fajna babeczka jestem, dbam o swoich"- mieszkańców Strumienia (bo reszta gminy mniej już panią Burmistrz obchodzi), a reszty domyślcie się sami". Poza tym, jakoś nie widzę turystów w Strumieniu, niestety, nie jest on interesującym dla nich miasteczkiem i nawet taka ścieżka nie zmieni tego. Nie lepiej przyznać, że to będzie głównie "atrakcja' dla gminnych uczniów, która znudzi się im po roku?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: