Bliski poprawienia życiówki

We włoskim Val di Fiemme dobiegła końca 16. edycja prestiżowego cyklu w biegach narciarskich – Tour de Ski. Dominik Bury (na zdj.), po raz drugi w karierze, ukończył wszystkie etapy, a w dzisiejszym biegu na 10 kilometrów techniką dowolną ze startu wspólnego zajął 21. miejsce.

Ostatni etap był rozgrywany na morderczym stoku Alpe Cermis. Bury rozpoczął spokojnie dzisiejszą rywalizację i na półmetku plasował się w czwartej „10”. Później było już tylko lepiej – na każdym kolejnym pomiarze czasu istebnianin piął się w górę i ostatecznie dobiegł do mety na 21. miejscu.

Dla Dominika Burego to drugi najlepszy występ w Pucharze Świata w dotychczasowej karierze. Wyżej uplasował się wyłącznie w sezonie 2019/20, kiedy w Ruce, w biegu na 15 kilometrów techniką dowolną, został sklasyfikowany na 19. pozycji.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Polish XC Ski Team (@polish_xc_ski_team)

Dominik Bury został sklasyfikowany w końcowej klasyfikacji generalnej 16. TdS na 31. pozycji. Jego starszy brat – Kamil – wystąpił we wcześniejszych etapach, ale dziś nie pojawił się na starcie. Zwycięstwo w cyklu odniósł Johannes Hoesflot Klaebo.