Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Biblioteka kończy remont

Wielkie zamieszanie w cieszyńskiej bibliotece. Dużo gruzu, kurzu i metry kabli. Obiekt przechodzi właśnie wymianę sieci energetycznej. Od miesiąca gruntowny remont trwa także w oddziale dla dzieci na parterze budynku.
Jeszcze do końca tygodnia ma być zamknięty oddział dla dzieci cieszyńskiej Biblioteki Miejskiej. Ale mam nadzieję, że już w najbliższą sobotę będziemy mogli przyjąć pierwszych młodych czytelników – mówi szefowa cieszyńskiej biblioteki – Izabela Kula. Ten dział przechodzi najpoważniejsze zmiany. W samym budynku zmieniono także sieć wodno-kanalizacyjną.
Teraz po tych wszystkich pracach na pewno podniesie się standard świadczonych przez nas usług – podkreśla Kula.
W samym dziale dziecięcym wymieniono okablowanie, ma być też lepsze oświetlenie – i tańsze bo zastosowane będą nowoczesne, energooszczędne żarówki – dodaje Kula. Biblioteka, dzięki nowej instalacji elektrycznej zyskała wreszcie uziemienie i ochronę przeciwporażeniową. Do czytelni od strony działu dziecięcego trzeba było wykonać specjalne odwierty od dołu. Wszystko przez zabytkowy parkiet, którego zabronił ruszać konserwator zabytków.
 
 
Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu na kilka godzin zamknięta będzie czytelnia – wszystko po to by wykonać zaplanowane odwierty na okablowanie.
Remont kosztował już blisko 80 tysięcy złotych. W całości finansowany jest przez miasto.
W bibliotece liczą też, że pieniędzy starczy na remont toalet i pomieszczenia pomiędzy czytelnią a samą biblioteką. W planach jest także odświeżenie sali konferencyjnej i biur na drugim piętrze budynku.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: