Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Biblioteka dostała komputery

Cztery komputery trafiły do niewielkiej biblioteki w Ogrodzonej. Filia biblioteki z Dębowca, wzięła udział w programie ''Kraszewski. Komputery dla bibliotek'', prowadzonym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Biblioteka która przez lata funkcjonowała w podstawówce w Ogrodzonej, we wrześniu ubiegłego roku została przejęta przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dębowcu. Od tego czasu funkcjonuje ona jako jej filia. Jak mówi Gabriela Hałgas, dyrektorka biblioteki w Dębowcu – próbujemy ją unowocześnić nieco. Szkołą nie miała funduszy na jej prowadzenie, zresztą przez lata nie było wiadomo do końca czyja jest ta placówka, ani szkoły ani gminy – była to biblioteka szkolno – środowiskowa. Osoba, która ja prowadziła, musiała sama zorganizować pieniądze na wszystko.

W ubiegłym roku pracownicy biblioteki napisali projekt do programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Udało się pozyskać 12 tysięcy. W sumie kupiono cztery komputery, jeden z nich będzie służył bibliotekarzowi. Jest również urządzenie wielofunkcyjne. Ten sprzęt będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców.

Już to wszystko funkcjonuje, można z tego korzystać, co kto potrzebuje – zachęca Gabriela Hałgas.

Biblioteka dysponować będzie programem niezbędnym do obsługi baz danych i katalogowania księgozbioru, dzięki czemu w przyszłości będą one dostępne on-line. Biblioteka zaprasza w godzinach: Poniedziałek 10:30 – 16:00, Wtorek 10:30 – 16:30, Środa 7:30 – 13:00, Czwartek - nieczynne, Piątek 7:30 – 14:00

Jan Bacza
źródło: OX.pl/debowiec.cieszyn.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: