Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strofy w pajęczynie codzienności

Miłośnicy poezji 15 stycznia mieli okazję wysłuchać wierszy Bogusławy Magdaleny Pali. Wieczorek, podczas którego piękne wiersze przeplatane były równie piękną muzyką w Domu Narodowym zorganizowali działacze stowarzyszenia Krąg Osób z Pasją ''Orenda''.

Spotkanie poprowadził Ireneusz Litwin. Mariusz Walczak grał na gitarze i śpiewał piosenki stworzone z tekstów Bogusławy Magdaleny Pali, a jej wiersze czytali Edyta Duraj, Jolanta Kowal, Stanisław Pala, Patrycje Picha, Halina Rybaczuk, Antoni Sajdok, Dawid Sikora, Joanna Sikora oraz sama autorka. Irena Mencner urozmaiciła spotkanie grą na akordeonie, a Dawid Sikora na klarnecie.

Krąg Osób z Pasją „Orenda” wydał niewielki tomik z wierszami, które można było usłyszeć na spotkaniu. W jego motcie autorstwa Anny Kamieńskiej stoi, iż poeta to mędrzec.

- O Bogusi mogę powiedzieć, że w jej poezji jest wiele filozofii. Słowo filozof pochodzi z greki. Filozof to przyjaciel mądrości. Filozof to nie ktoś, kto sam siebie nazywa mędrcem, ale ktoś, kto jest przyjacielem mądrości – o poetce na podsumowanie programu artystycznego opartego na jej poezji powiedział Ireneusz Litwin.

(indi)

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: