Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpieczny Senior

Policjant z cieszyńskiej komendy przeprowadził zajęcia dla Seniorów z Powiatowego Domu Pomocy Społecznej ''Pogodna Jesień'' w Cieszynie na ul. Korfantego. To jedno z wielu planowanych spotkań na rzecz poprawy bezpieczeństwa seniorów w powiecie cieszyńskim.

Podczas prelekcji aspirant przypominał jak bezpiecznie spędzać czas na emeryturze i jakie grożą seniorom niebezpieczeństwa.

Aspirant Tomasz Pszczółka odwiedził seniorów z Powiatowego Domu Pomocy Społecznej ''Pogodna Jesień'' w Cieszynie. - Spotkanie było okazją do przypomnienia seniorom zasad bezpieczeństwa w miejscach publicznych, w podróży, przy bankomacie, w sklepie. Funkcjonariusz omówił różne zmodyfikowane formy oszustwa w tzw. „metodzie na wnuczka”. Zwrócił również uwagę jak ważne jest, aby seniorzy nie nosili przy sobie zbędnej ilości pieniędzy. Zabieramy dokumenty i pieniądze tylko te, które są nam potrzebne. – informuje rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

Aspirant Pszczółka przypomniał również o zachowaniu bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi w miejscu zamieszkania.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: