Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Premier podarowała piłkę

Ks. Byrt znany z wielu nietuzinkowych akcji, prowadzi kolejną - zbiera piłki. W zeszłym tygodniu piłki parafia otrzymała z Warszawskich Parafii Ewangelickich . - W tym tygodniu też z Warszawy piłkę ''kopnęła'' do Szczyrku Pani Premier Beata Szydło - cieszy się duchowny.

Piłki ksiądz zbiera na nabożeństwa  do Parafii Ewangelickiej w Szczyrku, które będzie  prowadzić od 10 czerwca 2016 w czasie trwania  Euro 2016. -  Realizujemy tym sposobem projekt 500 piłek dla 500 dzieciaków na 500 lat reformacji ( 1517-2017 ) na Euro 2016 Francja. Dziękuję serdecznie wszystkim ofiarodawcom ! Chcemy na nabożeństwach głosić Ewangelię  śpiewać cudowne pieśni uwielbiające Boga i dziękować Bogu za każdy dzień  i modlić się o pokój na świecie w czasie Euro 2016 oraz aby nasza Polska reprezentacja doszła jak najdalej. Po nabożeństwach chcemy piłki które zbieramy rozdać dzieciakom , które wezmą w nich udział – informuje ks. Byrt.

Projekt ma szczytny cel, ksiądz chce aby dzieci wspólnie i aktywnie spędzały wakacje i aby  zapraszały swoich rówieśników do wspólnej zabawy gry w piłkę nożną . - Na piłki czdekamy do 10 czerwca i zachęcamy do włączenia się i przekazania futbolówek w naszym projekcie . Do tej pory otrzymaliśmy piłki między innymi  od Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy,  od Pani Premier Beaty Szydło,  od Wojewody Śląskiego a także prezesa Polskiego Związku Piłki nożnej Zbigniewa Bońka i wielu innych ofiarodawców – mówi duchowny - Cieszę się ,że Parafia Ewangelicka w Szczyrku dba o rozwój zainteresowań młodych parafian  oraz zachęca ich do aktywnego spędzenia czasu  - napisała m.in. Premier Beata szydło  w swoim liście  skierowanym do Parafii Ewangelickiej w Szczyrku.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-04-02 23:05:00
kredka800: Po co pani premier zajmuje się pierdołami, lepiej niech wprowadzi w życie program Pisu\"500zł.na KAŻDE dziecko\".
2016-04-03 12:50:18
tulusa: a p. Byrt jak zwykle lubi się promować !
2016-04-03 18:16:07
jojestelagalicyjok: założę się; BYRT tej piłki nie da nikomu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2016-04-03 22:14:41
polonezaczas: Może by tak piłeczkę do Torunia przekazać, wszak wszelko pomoc mile widziano.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: