Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bezpieczne święta

Kilkadziesiąt interwencji, niewiele zdarzeń drogowych, kilka kradzieży – tak można podsumować świąteczne dni w powiecie cieszyńskim.
 
Od soboty do poniedziałku policjanci wyjeżdżali do interwencji 77 razy na terenie całego powiatu. - Głównie interwencje dotyczyły awantur domowych. W lany poniedziałek również było spokojnie i odnotowano tylko dwa przypadki w Skoczowie i Ustroniu, gdzie przekroczono granice przyjętego zwyczaju polewania wodą. Policjanci wobec sprawców zastosowali pouczenia – informuje mł.asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego w całym powiecie wyjaśniają szczegóły sześciu kradzieży w tym dwóch z włamaniem. Wydział Ruchu Drogowego w okresie świątecznym przeprowadził działania pod kryptonimem "BEZPIECZNY WEEKEND". - Policjanci reagowali na każde wykroczenie oraz eliminowali z dalszej jazdy nietrzeźwych użytkowników dróg. Z konsekwencją  karali piratów drogowych, którzy poruszają się po drogach z nadmierną prędkością. Działania na terenie powiatu przyniosły pozytywne rezultaty, ponieważ nie doszło w tym czasie do żadnego wypadku drogowego i nikt nie odniósł obrażeń – dodaje rzecznik cieszyńskiej policji.


 Policjanci drogówki odnotowali tylko 6 kolizji drogowych.  Zatrzymano czterech amatorów jazdy po kieliszku i ukarano mandatami 108 kierowców, głównie za przekroczenie prędkości oraz niezapięte pasy bezpieczeństwa.
 
KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: