Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kartingowe zmagania

Już w najbliższą niedzielę (1 maja) w Czechach (Vysoke Myto) odbędzie się II eliminacja kartingowego Pucharu Moraw. Udział w imprezie weźmie Cieszynianin Krystian Holubek (KH Racing Team).

Dwunastolatek powraca do ścigania po rocznej przerwie, w kategorii Rotax Max Junior (125ccm) - To dla mnie całkowita nowość – mówi portalowi ox.pl Krystian -  dotychczas ścigałem się w kategorii z silnikami o pojemności 60 ccm. Tutaj zupełnie inna moc. Jednak najwięcej frajdy przysporzyły mi przyspieszenia. Wiem, że sukcesu nie odnosi się od razu, ale trzeba na niego ciężko pracować, dlatego całą zimę pracowałem nad swoją kondycją. Trochę trenowałem również na torze halowym. Póki co, będę się starał bezbłędnie i szybko zmierzać do mety, aby godnie reprezentować nasz kraj, nasze miasto - Cieszyn oraz moich sponsorów.

Początkiem kwietnia Krystian trenował na torze kartingowym w Dunajskiej Stredzie (Sk), gdzie przed pierwszą eliminacją pojawiła się spora liczba zawodników i tam mógł sprawdzić swe umiejętności na tle konkurencji - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zdobytego doświadczenia - opowiada ojciec Krystiana, Arkadiusz - sporo nauczył się Krystian, sporo o nowym sprzęcie dowiedziałem się także ja. Przyszedł też czas na pierwszą lekcję pokory, kiedy to podczas ostatniego, wieczornego treningu Krystian stłukł sobie żebra, co pozbawiło go możliwości startu w zawodach.

Partnerami KH Racing Team w sezonie 2011 są firmy: Baby Centro, Kwiaciarnia Mariusz, Ziber a patronem medialnym portal OX.PL

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: