Bezpieczne skrzyżowanie

"Bezpieczne skrzyżowanie" to kryptonim działań policjantów cieszyńskiej drogówki jakie przeprowadzili wczoraj (04.04.2018) na drogach powiatu. W ciągu kilku godzin ujawnili ponad 50 wykroczeń.

W czasie akcji mundurowi zwracali uwagę na naruszenia przepisów ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań i tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. - Działania skupione były głównie na ciągu komunikacyjnym na drogach DK 81 i DW 941 od Zbytkowa w kierunku Wisły. W akcji brało udział 13 funkcjonariuszy. Policjanci ujawnili łącznie 52 wykroczenia popełnionych przez kierujących pojazdami, które dotyczyły zarówno przekraczania prędkości jak i niestosowania się do sygnalizacji świetlnej – relacjonuje mł. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji  - Pomiarów prędkości policjanci dokonywali w rejonie skrzyżowań, czyli w miejscu, gdzie kierujący powinni zwolnić i zachować szczególną ostrożność – dodaje Pawlik

W trakcie kontroli policjanci prowadzili także działania profilaktyczne – rozmawiali z kierującymi pojazdami oraz wręczali ulotki dotyczące prawidłowych i bezpiecznych zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

(red.)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją