Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Beskidzka 5 pisze do premiera. Ma 5 postulatów

Włodarze beskidzkich gmin: Brennej, Istebnej, Szczyrku, Ustronia i Wisły wystosowali do premiera Mateusza Morawieckiego list, w którym zawarte jest pięć postulatów dotyczących ograniczeń nałożonych na branżę turystyczną.

- Beskidzka 5, czyli 5 gmin turystycznych leżących w Beskidzie Śląskim, znajduje się zaledwie 80 kilometrów od aglomeracji śląskiej, w której mieszka ponad 6 milionów osób. Beskidy od zawsze były dla Górnego Śląska naturalnym miejscem wypoczynku, a turystyka w Beskidzkiej 5 jest głównym źródłem dochodu jej mieszkańców - czytamy w liście, który został podpisany przez Jerzego Pilcha, Łucję Michałek, Antoniego Byrdy, Przemysława Korcza i Tomasza Bujoka.

Gminy postulują o:

  • Umożliwienie funkcjonowania obiektów noclegowych, restauracji, punktów handlowych, szkół narciarskich, tras biegowych, lodowisk, wypożyczalni sprzętu przy zastosowaniu opracowanych protokołów sanitarnych
  • Wydłużenie ferii z dwóch do ośmiu tygodni (18.01-14.03.2021), aby rozłożyć natężenie ruchu turystycznego
  • Wprowadzenie zasad i rygorów umożliwiających spędzanie urlopu w kraju
  • Zmianę terminu obowiązywania "Etapu odpowiedzialności" - o którym mówił w sobotę premier Morawiecki - do 20 grudnia
  • Traktowanie wypłaty rekompensat za straty jako ostatecznego rozwiązania

Samorządowcy zwracają uwagę na fakt, iż sporty zimowe uprawia się na świeżym powietrzu. Wskazują też, że właściciele kolei linowych czy wyciągów są świetnie przygotowani do wdrażania odpowiednich procedur, a także same stroje narciarzy (składające się z szalików, kominów, chust osłaniających twarze, rękawic, gogli) również minimalizują ryzyko zakażenia.

Z pełną treścią listu do premiera można zapoznać się poniżej:Więcej:

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-25 12:36:29
krzysztof mm: halo, Beskidzka! macie swoich wybrańców? - Kałuża+Kopeć+Kawulok+Puda+Szwed&Co, to ta elitarna jednostka jest dziś u władzy, choć najwyraźniej się ostatnio zakonspirowała i działa w podziemiu - ale z tej władzy będzie rozliczana już jawnie, i jak to dobitnie w chwili szczerości wyraził wicepremier Kaczyński "jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z nich będzie siedziało"
2020-11-25 16:31:31
Anthony: "Prowadzący negocjacje z branżą narciarską wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy ma udziały w jednym z ośrodków narciarskich" - no i to działa, to jest w dzisiejszych czasach najprostsza droga do luzowania restrykcji :)
2020-11-26 08:45:13
jasper: - [x] Wiceminister z PiS Gut-Mostowy zwany jest "krolem stoku Zakopanego". Kolejny krysztal w PiSie - „ Gorski krysztal“. Ponadto pan prezydent Duda po ciezkiej wielomiesiecznej pracy i trudach na tik-toku czy twitterach musi odpoczac i poszusowac gdzies na nartach. Juz sie nie moze doczekac na wyjazd do Zakopanego ! Pytanie - co z noclegiem dla pana prezydenta ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: