Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wisła: wspólny list do premiera

Wiślańska Organizacja Turystyczna, Wiślański Klaster Turystyczny oraz Burmistrz Miasta Wisła skierowali wspólny list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym sprzeciwiają się wprowadzeniu planowanych obostrzeń ograniczających branżę. - Musimy walczyć o ten sezon zimowy, od tego zależy nie tylko gospodarka naszego miasta - podkreśla Tomasz Bujok.

Ograniczeniom nałożonym na turystykę sprzeciwiły się, między innymi, samorządy "Beskidzkiej 5" - pisaliśmy o tym wczoraj.

Podobny stosunek do ministerialnego rozporządzenia ma wiślański samorząd wraz z organizacjami turystycznymi. - Nastroje w branży turystycznej i gastronomicznej są złe od marca. Z utęsknieniem czekaliśmy na sezon zimowy, zwłaszcza że jesteśmy dobrze przygotowani po okresie letnim, kiedy były wprowadzane wszystkie standardy wprowadzane przez rząd, żeby odpowiednio zabezpieczyć gości przed zarażeniem koronawirusem. Postanowienia rządu, ogłoszone w sobotę, są dla nas kompletnie niezrozumiałe i jesteśmy nimi przerażeni – mówi Karolina Wantulok, prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej.

Apele przedstawicieli branży turystycznej w Polsce przyniosły częściowy skutek. Jak poinformował Jarosław Gowin, stoki narciarskie będą otwarte, jednak funkcjonować będą w pewnym reżimie sanitarnym.

- Wydaje mi się, że jest to krok w dobrym kierunku, niemniej jednak trzeba sobie zdawać sprawę z tego, ze nie ratuje sytuacji całej branży turystycznej. Wokół wyciągów jest jeszcze mnóstwo branż zamrożonych – pensjonatów, hoteli czy restauracji. Mam nadzieję, że w jakimś zakresie one również będą mogły funkcjonować, bo bez nich w tych małych miejscowościach, opartych o ruch turystyczny, nie jesteśmy w stanie przetrwać i nie będziemy w stanie funkcjonować w przyszłym roku bez wsparcia rządu z tarczy kryzysowej - komentuje decyzję Tomasz Bujok.

KR/UM Wisła

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-24 15:38:04
krzysztof mm: spokojnie, rząd znalazł sposób na epidemię - liczba zakażonych w oficjalnych danych spada codziennie o 5 tysięcy, jeszcze trzy dni i będzie ich zero koma zero, sanepidy mają od dziś zakaz publikowania danych więc nikt już nie podskoczy Mateuszkowi, żaden kuźwa 19-latek Rogalski
2020-11-24 17:37:00
Ondraszek: Może Istebna pomoże,oni mają doskonałe stosunki z tą władzą
2020-11-24 18:39:24
GusGus: No to samo miałem napisać. Przecież Pani wójt jest co chwila w W-wie i zdjęcia sobie pstryka to by może podrzuciła gdzie trzeba petycję? Istebna też przecież turystyką stoi.
2020-11-25 09:37:45
Bugs: Otwórzmy wszystko dla wszystkich, przecież problemy generuje tylko rząd ale w przypadku skokowego wzrostu zachorowań nie płaczmy, że nas chcą pozamykać w domach. Z drugiej strony ludzie są naprawdę krótkowzroczni, przecież wystarczy 2-3 tygodnie otwartego sezonu zimowego i te wszystkie kurorty narciarskie zmienią się w siedliska COVID-a w efekcie i tak zostaną zamknięte, a turyści rozwiozą wirusa po reszcie kraju. Szwajcaria już to przerabiała tylko wtedy turyści rozwieźli wirusa po całej Europie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: