Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Konferencja premiera. Jakie zmiany? (wideo)

Dziś (21.11.2020) premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję rządu ws. obostrzeń. - Rozpoczynamy dziś 100 dni solidarności, które pozwolą nam lepiej przejść przez ten okres. Na końcu tego okresu będzie pewnie dostępna szczepionka - mówił szef rządu. Pierwsze zmiany wejdą w życie od przyszłej (28.11) soboty.

Najważniejsze rzeczy jakie ogłosił premier to to, że do 23 grudnia szkoły pozostaną zamknięte, a ferie będą skumulowane w jednym okresie na początku stycznia. Przypomnijmy, ferie zwykle były rozłożone na różne regiony i odbywały się w różnym czasie. W przyszłym roku zostaną kumulowane- aby ruch był jak najmniejszy. Żeby nie wyjeżdżać za granicę, aby siedzieć w domu i przerwać łańcuch zakażeń - tłumaczył Morawiecki. Premier także powiedział, że po przerwie zimowej w szkołach (18 stycznia), powinna być na rynku dostępna pierwsza szczepionka na koronawirusa.

Co z placówkami handlowymi? - Zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty (28 listopada) placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Przedsiębiorcy obiecali nam, że zadbają o reżim w swoich sklepach tak, jak to jest w sklepach spożywczych. Postanowiliśmy, że na razie placówki gastronomiczne pozostają zamknięte – zakomunikował prezes Rady Ministrów.

W grudniu zapowiedziano także dwie niedziele handlowe.

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-21 10:57:45
koszor: Od początku wiadomo, że chodzi o szczepionki. Odbierają nam wolność w imię bezpieczeństwa. Godziny policyjne i totalna inwigilacja - to się nie śniło żadnemu dyktatorowi. Módlmy się i pokutujmy.
2020-11-21 11:14:44
jasper: Pan premier powiedzial - „po przerwie zimowej w szkołach (18 stycznia), powinna być na rynku dostępna pierwsza szczepionka na koronawirusa.“ Pytanie - za co i dla kogo ?
2020-11-21 11:39:36
św. Patryk.: ten gość to jeden z pierwszych do pierdla kiedy w tym kraju w końcu zapanuje prawo i sprawiedliwość
2020-11-21 15:34:42
crank: 100 dni solidarności kogo z kim? Moi prześladowcy są bardzo solidarni w bezkarnym szykanowaniu schorowanej seniorki z pełną aprobatą ich pracodawczyni, jednocześnie współwłaścicielki firmy, która ich zatrudnia i wynajmuje im swoje mieszkania. Jej osobiste szykany wobec mnie mają znacznie szerszy i dotkliwszy zasięg. Motywem jest oczywiście kasa, którą mogłaby czerpać gdybym zniknęła z powierzchni ziemi wraz z moim spadkobiercą. Taka samozwańcza "czyścicielka kamienic" która nie ma prawa pozbawiać mnie mojej współwłasności budynku więc robi wszystko, żeby budynek zniszczyć i zagarnąć parcelę dla swojej firmy, graniczącej z parcelą przez płot. Największą aktywność wrogich działań prowadzi w okresie zimowym. Czy te 100 dni to gwarancja dla tej pani bezkarnej samowolki? Może zdąży mnie wykończyć...
2020-11-22 09:51:05
jupik76: Najpierw sprawdzą naszą karność i posłuszeństwo testując i już będą wiedzieć jak im pójdzie wyszczepienie stada - bardzo sprytnie, bardzo sprytnie ! https://bbfan.pl/artykul/wszyscy-mieszkancy-wojewodztwa/1105267.amp
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: